Kapalı

Ağustos 2017 Evde Bakım Parası Yatan İllerin Listesi

ağustos ayı evde bakım maaşı

Evde bakım parası yatan illerin listesi ağustos 2017 itibari ile hangi illerde yatmış olduğunu buradan öğrenebilirsiniz. Söz konusu bakım aylıkları zamlı olarak bu ay banka hesaplarına yatacaktır. İlgili tutar ise zamlı miktar olan 1027 TL civarında olması bekleniyor.

Evde Bakım Parası Ağustos 2017

Yukarıdaki konuda daha önce tüm detayları sizler ile paylaşmış ve konu hakkında miktarlar dahil ilgili şartları sunmuştuk. Bize gelen sorulardan en önemlisi de, bakım aylıklarının ağustos ayı için hangi illerde yatmış olduğunu belirtmemiz istemeleridir. Ziraat bankası departmanı ile yapılan görüşmelerde hangi illerin yatacağını önceden öğrenebildik. Yapılan ikili görüşmeler neticesinde bakım maaşı yatan illeri sizler için konunun altında paylaşma gereği duyduk!

Bildiğiniz gibi asgari maaşa yapılan zamlardan sonra (1404 TL) tüm maaşlarda artan katsayı farkından dolayı miktarlarda artış söz konusu olmuş ve bu artış aynı şekilde bakım ve engelli maaşlarına da aynı oranda etkilenmesine vesile oldu. Yeni zamlı maaşlar ise 1027TL olarak karşımıza çıkıyor ve ilerleyen aylarda ilgili tutarların 1000 TL üzerine sıçraması ekonomik bir süreç olarak görülebilir.

Bakanlığın tutanaklarına göre dolar-euro kur artışına bağlı olarak enflasyon etkisi de işin içine girince asgari maaşına bir zam haberi daha gelmesi beklenebilir. Bakım maaşı almak için öncelikle bir engelli yakın akrabanın olması zorunludur. Bakıcılar bir yerine 2 maaş alabilir. Ancak aldığı 2. maaşında ilgili şartları taşıması gerekiyor. Buna istinaden ağır engelli olması gereken engellilerin yüzdelik olarak en az %40 ve üzeri de engel olma durumu olmalıdır. Bakıcı maaşlarını her ay Ziraat bankası vadesiz hesaplarına yattığını belirtelim. Her ayın 10 ile 22 si tarihleri arasında tüm illerde bakım aylıklarının yatmış olacağını söyleyebiliriz. Bakım maaşlarınızı dilerseniz bankamatik dilerseniz de internet bankacılığından kontrol etmek mümkün. Daha hızlı sorgulama yapmak için aşağıdaki adresten de bilgi alabilirsiniz.

Ağustos 2017 Evde Bakım Maaşı Yatan İller

Bakıcı aylıkları yatan iller hakkında güncel listeye aşağıdan bakmak mümkün. Ziraat bankasından alınan bilgiler neticesine göre maaşların ağustos 2017 için 10 ile 22 temmuz tarihlerinde yatması söz konusu olacaktır. Şuana kadar yatan iller aşağıda sıralanmıştır.

Güncelleme: Aşağıdaki iller 10 ağustos 2017 için yatırılacak olan illerin listesidir. Bazı illerde bir kaç ilçe yatabilir. Çoğu illerin bakım maaşları yatmamıştır yatmayan iller hakkında iletişim halindeyiz görevlilerden yatırıldı haberi gelir gelmez bu konuda güncelleme yapılacaktır !!!

Evde Bakım Maaşı Yatan iller Ağustos 2017 
 1- Tokat—————– —————
 2- Kırşehir
 3- Amasya
 4- Samsun
 5- Edirne
 6- Antalya
 7- Giresun
 8- Aksaray
 9- Uşak
 10- Malatya
 11- Kırklareli

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top