Ana sayfa Evde Bakım Parası Ağustos 2017 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Ağustos 2017 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

0
Ağustos 2017 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?
gss affı 2017

Ağustos 2017 ayının gelmesi ile beraber engelli bireylere bakan bakıcılar, evde bakım maaşının ne zaman yatacak olacağını merak edebilirler. Ağustos 2017 ayı bakıcı aylığının ne kadar olduğunu ve evde bakım parası yatan iller listesi hakkında bilgileri paylaşmak istedik. Bu sayede akıllarda kalan soruların da yanıtlarını bulabileceksiniz.

Ağustos 2017 Bakıcı Maaşları Ne Kadar?

Zamlı olarak hesaplara geçmesi beklenen bakıcı aylıkları, 2017 ağustos ayı için 1027 TL olması bekleniyor. Ziraat bankası vadesiz hesaplarında olması beklenen tutarı ilgili tarihler arasında çekebileceksiniz. Temmuz 2017 evde bakım parası 960 TL olduğunu görmüştünüz o ay çektiğiniz tutar, bir önceki ayın maaşı olduğu için zamsız olarak almıştınız. Bu ay ki maaş ise aslında temmuz maaşı yani zamlı alınacak olan aylık türüdür. Yılda 2 kez olmak üzere zam yapılan maaşlarda, memur maaşlarındaki kat sayı farkından dolayı tüm maaşlara aynı oranda yansımaktadır.

Engelli maaşları 2017, konumuzda daha önce yazdığımız gibi bu kişilere devlet tarafından bakımını ve yaşama tutunmaları için yakın akrabalarına evde bakım hizmeti adı altında bir aylık bağlanıyor. Şartları sağlayan her bireye aylık belirli tutarlar ödeniyor. Ancak şartı bozan veya hileye karışan şahıslar hakkında yaptırım uygulanıyor yasal olarak. Bu nedenle verilen maaşları, engelli bireylere bakmak için kullanmanız önerilir.

Ağustos 2017 Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Ziraat bankası ve Aile sosyal politikalar bakanlığından edindiğimiz bilgilere göre her ayın 2. haftasında bakım aylıklarının yatacak olduğunu görüyoruz. Bununla beraber her il de ne yazık ki düzgün bir maaş yatma olayı söz konusu olmadığını fark ediyoruz. Kimi il ayın 8/9 unda alırken, kimi illerde ayın 20 sine kadar bekleyebiliyor. Bunu araştırdığımızda sorunun ayın 5 inde tüm illerde yattığını ancak aile ve sosyal politikalar il müdürlüklerinin zamanında işe başlamaması olarak görmekteyiz. Bunların banka hesaplarına kayıtlarının alınması ve işlemlerin araştırılması söz konusu olduğunda buna hak veriyoruz ama bu kadar sürmemesini temenni ediyoruz.

Ağustos 2017 bakım aylıklarının ödeme tarihleri ise 8/9 ağustos 2017 de başlanacağını belirtelim. İlgili tarihlerin son ödeme süreleri ise 20 ağustos 2017 de bitmesi bekleniyor.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin