Ana sayfa İhtiyaç Kredileri Adrese Teslim Kredi Veren Bankalar

Adrese Teslim Kredi Veren Bankalar

0
Adrese Teslim Kredi Veren Bankalar

Günümüzde adrese teslim kredi veren bankalar yok denecek kadar azdır. Bu konu hakkına bilinen en iyi örnek Bank Pozitif’tir. Banka tüm şubelerini kapatarak işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirme kararı almıştır. Sektörde fark yaratarak kredileri adrese teslim verme yoluna gitmiştir. Bu da kredi kullanıcıları açısından oldukça ilgi çeken bir kredi politikası olmuştur. Ayda ortalama atmış bin kişi adrese teslim kredi avantajlarından yararlanmaktadır.

Bu politikanın amacı teknolojiyi kullanarak şubesiz bankacılık dönemini geliştirmektir. Bank pozitif adrese teslim kredi ile diğer bankaların kredi seçeneklerine güçlü bir rakip haline gelmiştir. Diğer bankalar her ne kadar kısa mesajla kredi almak gibi fırsatlar sunsa da bu işlem sadece ön başvuru için geçerli olmaktadır. Müşterinin krediyi almak için illaki banka şubesine gitmesi gerekmektedir.

Bu açıdan bakıldığında Bank pozitif bir adım daha öteye giderek krediyi müşterilerin ayağına getirmiştir. İmzalanması gerekli olan evraklar banka tarafından adrese teslim edilmektedir. Gerekli olan tüm işlemler kredi alıcılarının isteğine uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

Adrese Teslim Kredinin Özellikleri Nelerdir?

Adrese teslim şeklinde verilen bu kredinin faiz oranları gayet uygundur. Eğer dilenirse banka kanallarından vade ve faiz oranı hesaplaması yapılabilmektedir. Vade seçenekleri kırk sekiz aya kadar artabilmektedir. Kredi başvurusu için gerekli olan belgeler nüfus cüzdanı ve ikametgâh belgesidir. Başka herhangi bir belgeye ihtiyaç bulunmamaktadır. Tüm işlemler çevrimiçi olarak gerçekleştirilmektedir. Oldukça masrafsız ve uygun bir kredi politikasıdır. Böylece tüketiciler ihtiyaç duydukları krediyi şubeye gitmeden kolaylıkla alabilmektedirler.

Bank pozitif Kimdir?

Ülkemizde 2004 yılından itibaren faaliyet göstermeye başlamıştır. Hizmet verdiği iller Ankara ve İzmir’dir. 2009 yılı itibariyle on dört şubeye sahip olmuştur. Ancak daha sonra işleyiş tarzını değiştirerek şubesiz bankacılık alanına yönelme kararı almıştır. Böylelikle bankacılık sektöründe yenilik yapmayı amaçlamıştır. 2012 yılından itibaren internet üzerinden kredi başvurusu almaya başlamıştır. Bankanın şu anda herhangi bir şubesi bulunmamaktadır.

Yalnızca İstanbul’da genel müdürlük binası mevcuttur. İşlemlerini şubesiz bankacılık yoluyla yapmaktadır. Çalışan personel sayısı ise yüz elli olarak hesaplanmıştır. Bankanın yönetim kurulu başkanı ise Hasan Akçakayalıoğlu’dur. Banka müdürü yaptığı açıklamada Pazar payı gibi hedeflerini olmadığını belirtmiştir.

Kurumsal ve bireysel krediler vererek ön planda olmayı amaçlamıştır. Bu açıdan diğer bankalar ile fark yaratarak bireysel kredilere sadece internet üzerinden başvuru almaktadırlar. Böylece tüketiciye farklı bir bankacılık hizmeti vermektedirler.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin