Kapalı

Acil Para Nasıl Bulabilirim?

para nasıl bulabilirim

Acil para nasıl bulabilirim, sorusuna en güzel ve net yanıtları yine buradan öğrenebileceğinizden kuşkunuz olmasın. İnsanoğlu hemen her yerde gerekli olan ekonomik araç olarak düşünen para bulma konusunda yeterli bilgiye sahip olmayabilir. Bu nedenle çevresinden olsun hemen her yerde ne yapsam da hızlıca para kazansam diye düşünebilir.

Para Nasıl Kazanılır?

Para kazanmak harcamaya oranla çok zordur. Yıllarca boğazınızdan kesip para toplayabilirsiniz ve kazandığınız bu parayı bir günde silebilir ve bitirebilirsiniz. Geriye bakıp döndüğünüzde keşke harcama yapmasa idim de diyebilirsiniz. İşte bu yüzden para kazanmanın en basit kuralı harcamalarınızı kısmaktır.

Ülkemizde para kazanma şansı diğer ülkelere göre daha zordur. Yine de şükür diyelim ki bizden daha kötü olan ülkelerde bulunur. Bu yüzden işe iyi tarafından bakmaya devam edelim. Öncelikle alın terinin değeri yüksektir ülkemizde. Amele denilen işçi sınıfı gündelik bazda inşaatlarda en az 80 lira almaktadır. Ancak işi bilmeyenler için bu zor bir seçenek. Zira inşaatlarda çalışmak normal insanlara göre biraz ağır kalacaktır. Bununla beraber internet sektöründe iseniz çevrenize odaklanın yani çevremdeki şahıslar ne tüketiyor diye düşünün ve ona göre ürün alım satımı gerçekleştirebilirsiniz. Çevrenizdeki bireyler bir ürüne ilgi duyuyor ve sürekli onu alıyor ise rahatlıkla o ürünü ucuz fiyattan temin ederek, ona satabilirsiniz. Bu bir satış tekniği olmakla beraber hemen herşeyi satmak mümkündür. Ürünün toptancısını bularak, o ürünü pazarlayıp kar marjı ile satabilirsiniz.

Acil Para Bulma Yolları

Öncelikle bu konuda bankalar bizlere fazlası ile destek olmaktadır. Bankalardan birinden hesabınız var ise kesinlikle kredi kartı da bulunur. Bu sayede kartın limiti dahilinde kredi kartınızdan nakit avans çekebilir ve bunu taksite bölebilirsiniz. Yani çektiğiniz tutarı taksit dahilinde geri ödeyebilirsiniz. Genelde banka kredi kartlarında limitlerin %50 sine kadar nakit avans vermektedir. Yani 3500 liralık limitiniz var ise nakit avans çekme limiti 1500 lira olmaktadır.

Bunun yanında bankalardan kredi alabilirsiniz. Ancak acil olduğu için ihtiyaç veya tüketici kredilerine odaklanmanız gerekiyor. İhtiyaç kredilerinde hızlı kredi adı altında krediniz 5 dakika içinde hesabınıza yansıyor. Miktar ise ortalama 15 bin liraya kadar hızlı kredi adı veriliyor.

Ek olarak kredi kartınız var ise nakit avans çektikten sonra gidip sıfır bir cep telefonu alarak, bunu kartınız ile çekebilirsiniz. Sonrasında aynı iş yerine 200/300 lira aşağısında geri verebilir ve nakit paranızı alabilirsiniz. Son olarak kart kırdırma adı verilen kredi kartı çekim hizmeti veren iş yerlerinden (kuyumculardan) kart komisyonu dahilinde işlem yapabilirsiniz.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top