Ana sayfa Banka Haber Acil Para Lazım Nereden Bulurum

Acil Para Lazım Nereden Bulurum

0
Acil Para Lazım Nereden Bulurum

Para, ilk çağ öncesi 7.yüzyılda Lidyalılar tarafından bulunmuştur. Para,  hayatımızı idame etmek için kullandığımız bir araçtır. Hayatımızın her alanına giren para, maalesef olmazsa olmazlardan biri olmuştur. Kimileri para saadet getirmez diyerek kendini avuta dursun, yaşamamız ve ihtiyaçlarımızı gidermek için çalışmak ve para kazanmak zorundayız. Bazen düşmüş olduğumuz ekonomik sıkıntılardan kurulmak için acil paraya ihtiyacımız oluşmaktadır. Bu yazımızda da Acil para lazım, nereden bulabiliriz? Sorularına cevap vermeye çalışacağız.

Çalışan biriysek, çalışmış olduğumuzu iş yerinden avans çekmek suretiyle para ihtiyacımızı karşılayabiliriz veya SGK kaydınız varsa bankalardan kredi de çekilebilir. Memur isek para bulmamız daha kolay olacaktır. Bir zamanların kız vermedikleri memurlar, şimdi bankalardan en rahat kredi çeken kişiler olmuşlardır. Memurlar maaş bordolarını bankalara vererek kredi kullanabilirler. Yine bankaların, maaş kartlarına ek hesaplar açmasıyla, nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Acil para bulabileceğimiz ve hemen hemen herkeste en az bir tane olan kredi kartları da acil para ihtiyacımızda yardımımıza koşan en iyi dost olacaktır. Nakit para çekme veya kredi kartlarıyla altın, telefon gibi değerli elektronik eşyalar alınıp, satılmasıyla da acil nakit ihtiyacı bir dereceye kadar giderilmiş olur. Tabi bu yöntemi kredi kullanamama durumunda kullanılmaktadır. Yine bankaların, maaş kartlarına yönelik hizmeti olan kredili mevduat hesaplarından da kredi kullanılabileceğini unutmayınız.

Gelelim artık iyice çaresiz olduğumuz, bankaların kredi, kredi kartları ve kredili mevduat hesaplarından yararlanamadığımız durumlarda başvuracağımız yöntemlere. Senet ile değerli mal veya para almak uygulanacak bir diğer yöntemdir. Senet ile alınacak, tablet, LCD Tv, cep telefonu, buzdolabı gibi değerli malları senet ile alıp, çok fazla zarar etmeden satmak da acil para konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Yine cep telefonlarına dâhil edilen yeni telefon almak ve onu satmak da diğer bir yöntemdir. 

Tabi bunları sıralıyoruz ama bankalardan kredi ve kredi ürünlerinden faydalanamadığınızı, üzerinde kayıtlı ev, araba, dükkân gibi değerli malların olmadığını hesaba katarak söylüyoruz. Yoksa bir arabanızın olduğu kabul edelim ve banklardan kredi kullanamıyor ve ekonomik dar boğazın içindeyseniz, arabanızı satmak en mantıklı davranış olacaktır. Son çareler ise, sizlere kesinlikle tavsiye etmediğimiz faiz oranları çok fazla olan ve komisyon adı altında, zor durumda olduklarını iyi bilen insanlardan para kopartmaya çalışan firmalar ve tefeciler var.

Acil para lazım, nereden bulabiliriz? Son olarak, acil para durumunda hiyerarşik sıralamaya göre hareket etmeliyiz. Kredi, kredi kartları, nakit avans yollarını denemeliyiz. Yoksa eşinizin altınlarını, arabanızı gibi değerli eşyaları satmak izleyeceğiniz bir yoldur. Burdan da bir şey çıkmıyorsa yukarıda belirttiğimiz gibi senet ile mal alıp satmak son yolunuz olsun. Tefecilere kesinlikle bulaşmayın diyerek yazımıza bitiriyoruz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin