Ana sayfa Banka Haber ABank Eğitim Kredisi

ABank Eğitim Kredisi

0
ABank Eğitim Kredisi

Öğrenciler eğitim sürecinde birçok maddi sıkıntı ile karşı karşıya kalabiliyor. Eğitim süresince oluşabilecek maddi sıkıntılara çözüm üretmek hem de bu çözümü makul faiz oranı ile sunan ABank eğitim kredisi seçeneğini “geleceğinize en iyi yatırımı yapın “ sloganı ile duyurdu. Vade sayısı konusunda esnek davranan banka 48 ay varan vadelerle eğitim kredisini sunuyor. Ayrıca faiz oranlarında değişkenlik uygulayarak %1.25’e varan oranlara sahip kredi , müşterilerin kullanımı için internet sitesi üzerinden yayınlandı. Cazip tekliflerse aşağıdaki gibi;

  • 30 Bin TL kredi için; faiz oranı % 1.25’ten 24 ay vade ile toplam geri ödeme tutarı 35.945 TL
  • 20 Bin TL, %1.25 faiz oranı ve 24 ay vadeli aylık 998 TL taksitle kullanabilirsiniz.
  • 40 Bin TL, Aylık 1997 TL 24 ay vade ve yine faiz oranı %1.25’ten sahip olabilirsiniz.

İnternet Sitelerinde Yer Alan Hesaplama Tablolarında Nelere Dikkat Edilmeli

Diğer masraflar adı altında belirtilen tutarlar kredi kullanan müşterinin yıllık hayat sigortasını belirtiyor. 35 yaş hesap edilerek çıkartılan hayat sigortası yansıtılmıştır. Bu nedenle net bilgi ifa etmez. Yani diğer masraflar ( hayat sigortası) daha düşük bir ücret yada daha fazla ücret olabilir.

  • Aylık / Yıllık Maliyet Oranı (AMO/YMO) vergiler dahil edilmeden sunulmuştur.
  • Tahsis ücreti toplam kredi ücretinin %0,5’ i kadardır

Detaylı ve daha net bilgiler için kredi kullanmak istediğiniz banka şubelerine giderek müşteri temsilcileriyle görüşebilirsiniz. Öğrenci velisinin alabileceği gibi öğrenci olan kişinin belgeleyebileceği bir geliri varsa kendisi de eğitim kredisi kullanabilir.

Eğitim kredisi türü için müşterilerin sahip olması gerekenler şartlar;

  • Belgelendirebileceğiniz sabit gelirinizin olması (öğrenci ve çalışmıyorsanız velinizi kefil göstermek uygun olabilir.)
  • Eğitim kredisi için öğrenci belgesi (velisi bulunduğunuz öğrencinin belgesi uygun olabilir.)

Yapılacak olan başvuru için gerekli belgeler arasında ilk olarak T.C nüfus cüzdanı ile birlikte gelirinizi gösteren bir belgenin bulunması gerekiyor. Bu gelir belgesi emekliler için emekli maaş cüzdanı, polis ve kamu çalışanları için polis kartı yada kamu kimlik kartı olması gerekiyor. Diğer yandan serbest çalışanlar için son vergi levhasının fotokopisi ile birlikte son 3 ayın cirosunu gösteren belge getirilmesi yeterli olacaktır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin