Ana sayfa Banka Haber 72 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

72 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

2
72 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Tüketici kredilerinde vadelerin 48 aya uzatılması ile birlikte 72 aya kadar kredi ve kredi kartı borçlarını yapılandırma olanağı ile birlikte birçok tüketici bankalara akın ettiğini söylemek yerinde olacaktır. Yine Borçlarını düzenli ödeyenlere de mevcut kredilerini 72 aya kadar yeniden taksitlendirme durumu çıkmıştır. Bu nedenle acaba 72 ay vadeli bireysel ihtiyaç kredisi alabilir miyim? Veya hangi banka 72 ay vadeli kredi verecek sorularına kısa cevaplar sunmaya çalışalım.

Öncelikle normal şartlar altınta kredi kullanmak isterseniz yani elinize nakit para geçmesi talebiniz var ise en fazla 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanabilirisiniz. 27 Eylülde yürürlüğe giren yönetmelik ile Bankadan bulunan kredi veya kredi kartı borçları ister düzenli ödensin veya gecikme de olsun bankadan yeniden taksitlendirme yani yapılandırma dediğimiz işlem uygulanabilmektedir. Burada problem olan konu bankaların biraz keyfi davranması ve faiz konusunda abartmaları. Zaten konuda şu an Başbakana ve Ekonomi yönetimine Tüketici Dernekleri tarafından iletildi.

72 aya kadar borç yapılandırma tüm bankalar tarafından sağlanmaktadır ancak bu vade sadece 27/09/2016 tarihinde önce çekilen krediler için geçerli olacaktır. Hali hazırda o dönem kredi vadeleri 36 ay olduğu i.in 3 yıl sonra bu 72 ay olayı da bitmiş olacak.  Anılan tarihten sonra çekilen krediler ise en fazla 48 ay vadeli olarak yapılandırmaya tabi olacaktır.

72 Vadeli Kredi alabilir miyim? Hayır alamazsınız bankalar 72 vadeli kredi vermiyor ve vermeyecekler de. Sadece banka borçları yine banka uygun görmesi halinde 72 aya kadar kredi, kredi kartı borçlarını yapılandıracaklar. Yine bankayla toplam 10 Bin borcum var bana 15 Bin ver 72 ay vade yap oda yok, üste para almak isteyen tüketici 48 ay vadeli kredi çekecek ve o şekil üste para alabilir. Onun için de banka sizden kredi çekme (Kredi Notu uygun olması) yeterliliği isteyebilir.

Uzun vadeli kredi çekmek isteyen tüketici en fazla 48 ay kredi vadesi ile değerlendirilecektir. 72 ay vadeli sadece yapılandırmaya esas olan krediler için geçerli olacaktır. Üste para alma gibi bir durum olması da zaten yukarıda da belirttik mümkün değildir.

Tabi kredi sadece bundan ibaret değil taşıt kredisi de bu kapsamda yani en fazla 48 ay ile sınırlıdır. Konut kredisi zaten söylemeye gerek yok 120 aya kadar kullanmak söz konusudur her zaman.

2 Yorum

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin