Kapalı

70 Yaş Üzerindeki Kişilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

70 yaş ve üzeri yaşlılara kredi veren bankalar

Günümüzün en önemli kredi ihtiyaçları ile yaşamın dönmesidir, genç ve orta yaş insanlar her türlü kredi çekilme işinde onay alır iken 70 yaş ve üstü olan yaşlıların kredi alma şansının düşük olmasıdır. Bütün bankalarda yaş sınırı bulunmaktadır, bu bankasına göre değişiklik gösteriyor. Bazı bankalarda ise yaş sınırı üstüne çıkılamayan krediler verilmemektedir. Emekli olan kişi 70 yaş üzerindeki kişilere kredi verilme şartlarından birisi ise emekli olan kişinin çektiği emeklisi aynı banka olmalıdır. Emeklisini aldığı banka dışında başka bir bankadan kredi çekme şansı olmuyor.

Bankalar Emeklilere Üst Yaş Sırı Koymaktadır?

Bazı banka 65 yaş sınırı koymuş iken bir banka 80 ile 85 yaş sınırı uygulaması yapmaktadır. Emekli olan kişiler devlet bankası üzerinden maaşını alabilmektedir. Vakıfbank Denizbank, ve Ziraat Bank gibi devlet bankası olan bankalar emekliliğini ve kredi çekimlerini kullanabilirler. 2018 yılı üzerinden yapılan yeni uygulamalarda birçok banka ileri yaş grubuna kredi verebiliyor.

Bu krediler verilme şartları kısa vadeler üzerinde uygulanıyor. 12 Ay 24 ay ve 36 aya kadar verilen krediler limiti çok yüksek olmamaktadır. 80 Yaş üsttü kredileri ise Ptt üzerinden veriliyor. Vakıfbank 70 yaş sınırı geçen emekli müşterisine kredi vermemektedir. Denizbank ise 80 yaş üstü olanlara ise sınır uygulaması getirerek belli bir prosedür içinde 70 yaş üzerindeki kişilere kredi vermemektedir.

70 Yaşı Geçen Emekliler Nereden Kredi Alabilir?

Bankalar arasında emekli yaş sınırı farklı olarak uygulanır iken 80 yaş üstüne kredi veren banka olmamaktadır. Bu yaş grubunda olan yaşlı emekli olan kişiler PTT üzerinden fayda ağlayabilirler. Emekli olan her yaş grubundaki kişiye kredi veren PTT belli bir sistem uygulaması ile emeklilere destek verebilmektedir.

83 Yaş Olan Emeklilere Verilen Destekler

Her emekli olan kişinin bu gibi ihtiyaçlarında yanında PTT dışında 83 yaş sonrası kredi veren banka bulunmuyor. Bütün bankaların belli bir yaş sınırı olması durumunda 70 yaş üzerindeki kişilere kredi veren bankaları tercih eden emekli 70 yaş üstü ve en son 83 olması durumunda PTT ile irtibata girerek ihtiyacı olan krediyi alabilmektedir. Odeobank ve İNKBANK 75 ile sınırlı ayrıca TEBBANK 70 ile sınırlı olmaktadır. İhtiyaç kredileri çeken emekliler için faydalanmak istenilen yaş sınırları için ayrı bir destek ise PTT tarafından uygulanıyor bu desteklerden yararlanan emekliler ihtiyacını görebiliyor.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top