Ana sayfa Banka Haber 6 Ay Ertelemeli Kredi Yapı Kredi

6 Ay Ertelemeli Kredi Yapı Kredi

0
6 Ay Ertelemeli Kredi Yapı Kredi
ertelemeli kredi

Yapı kredi bankası üzerinden kredi alanlar veya kredi başvurusu yapmak isteyenler ertelemeli kredilere daha fazla önem vermekte. 6 ay ertelemeli kredi için banka şubeleri dahil internet üzerinden kredi başvurusu yapılabilir. Kredi başvurularında özellikle faiz oranlarına dikkat etmeli buna göre vade sürelerini azami düzeyde tutmanız önerilir. Zira vade süresi ne kadar fazla olursa, banka kredilerinde verilen tutarda aynı oranda artmaktadır.

En uygun ertelemeli kredi

Bildiğiniz gibi ekonomik bir ihtiyaç anında acil olarak para bulmak oldukça zordur. Eş dost derken para bulma konusunda sıkıntılar devam ettiğinde çözümü bankalarda arayanların sayısı oldukça fazla. Şahıslar bankalardan kredi başvurusu yaptıklarında hemen her bankaya koşmak yerine en uygun banka kredisi veren banka ile çalışmayı amaçlar. Bu nedenle bankadan bankaya atlamak yerine en uygun banka kredisi veren bir banka üzerinden kredi almak en mantıklısıdır. Bankalar kredi kampanyalarını sunarken, rekabet ortamında oldukları için farklı kredi kampanyaları üzerine yoğunlaşır. Bunlardan biri de ertelemeli kredidir. Genelde ihtiyaç kredilerinde sunulan ertelemeli kredi en uygun banka ile çalışmak isteyenleri görmekteyiz. Bu nedenle en uygun ertelemeli kredi konusunda bugün sizlere yapı kredi bankasının detaylarını vermek istedik.

Ertelemeli kredi ; kredi başvurusu yaptıktan sonra ilk taksit ödemesinin +1 ay sonra ödenmeye başlanmasıdır. Ne kadar süre fazla olursa ödenecek olan tutarda artmaktadır. Genelde kredi başvuru ödemelerinde çektiğiniz kredinin ödenmesi 30 gün sonra başlıyor. Ancak ertelemeli kredilerde +1 ay eklenmektedir. Genelde ihtiyaç ve taşıt kredilerinde azami vade süresi 48 ay olarak belirlenmiştir. 6 ay ertelemeli kredilerinde ise vade süresi 6 ay peşin yatırılmış olarak hesaplanıyor ve bu nedenle 42 ay olarak en fazla vade sürenizin olacağını belirtelim.

6 Ay Ertelemeli Kredi Yapıkredi Bankası

İhtiyaç ve taşıt kredileri için başvuracağınız yapıkredi bankası ertelemeli kredi türünde 6 aylık için hesaplama yapmak istersek vade süresini +6 ay eklemek gerektiğinin altını çizelim. Örnek bir hesaplama yaparsak faiz oranı %1.39 için

12 aylık vade süresince 20,000 TL kredi çekmek istediğinizde normal şartlarda aylık 1852 TL ve toplamda 22,234 TL ödemek zorundasınız. Ancak bunu +6 ay ertelemeli olarak yaptığınızda vade süreniz 18 aya çıkacaktır. Yeniden hesaplama yaparsak ;faiz oranı %1,39 olarak yeniden değerlendirme yapılıp, aylık 1295 TL ödenecek ve toplamda sizlerden 23,317 TL alınacaktır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin