Kapalı

4 Yıl Vadeli Evlilik Kredileri

Faizsiz evlilik kredileri

2017 yılı ile birlikte başlayan ve yeni yılda da devlet desteği ile birlikte alınmaya devam eden evlilik kredileri dahilinde bireylerin kredi alımı için yerine getirmeleri gereken bir kaç detay bulunur.

Evlilik kredisi kapsamında verilmekte olan kredi seçenekleri dahilinde evlilik hazırlıklarının yanı sıra yeni evlenecek olan çiftlere ev alabilmeleri adına da kredi çıkarılması durumu söz konusudur.

Devletin yeni evli çiftlerin geleceklerini garanti almaları adına yapmış olduğu atılımların devam etmesi üzerine evlilik kredilerine de başvuru sayılarında ciddi bir artış yaşanmaktadır. Akbank, QNB Finansbank, İş Bankası, Denizbank ve Fibabanka tarafından yeni evlenecek olan çiftlere %1 faiz oranı ve 48 düşük ödeme imkanları ile birlikte kredi sunulmaktadır.

4 Yıl Vadeli Evlilik Kredisinin Şartları

Devletin yerleşik aile düzeninin oluşmasına ve bu düzenin devam etmesine ilişkin başlatmış olduğu atılımlar sonucunda pek çok gencin ev sahibi olması ve evlilik masraflarını çıkarabilmesi sağlanmaktadır. Evlilik kredileri kapsamında verilmekte olan kredilerin alımı için belirli şartların ise yerine getirilmesi gerekir.

Bu şartlar arasında; en az 27 yaşında olma, bankada çeyiz hesabı açtırma ve belirli bir birikim yapmış olma, 3 yıllık süre ile çeyiz hesabının açık kalması ve birikim olması, çeyiz hesabında birikmiş para üzerinden kredi değerinin hesaplanması ve İş Bankası çeyiz hesabının avantajlar sunması gibi durumlar söz konusudur.

4 Yıl Vadeli Evlilik Kredisi Alma

Bankalarda açmış oldukları çeyiz hesabında en az 25.000 TL değerinde para birikimi yapmış olan bireyler en fazla 5.000 TL değerinde destek fırsatını devletten almaktadır. Alım koşulları dahilinde yer alan 3 yıl boyunca çeyiz hesabının açık olması durumu tamamlandıktan sona hesabın yer aldığı banka kurumu üzerinden ya da devlet bankasından kredi alma olanağı açılır.

4 yıl vade süreli olarak alınabilecek evlilik kredileri bireylerin tercihleri doğrultusunda yapılmaktadır.

Devletin evlilik kredisi kapsamında bireylere %20 oranlı olarak destek sağladığı görülmekle birlikte bankaların evlilik kampanyaları doğrultusunda düzenlemiş olduğu bireysel ihtiyaç kredilerine de başvuru yapılabilmektedir. 50.000 TL değerine kadar bireylere ihtiyaç kredisi kullandıran bankaların bu kampanyaları belirli süreler için geçerlidir.

4 Yıl Vadeli Evlilik Kredisi için Gerekli Belgeler

Evlilik kredileri dahilinde verilen kredilerden yararlanabilmek için bankalara başvuru yapılması gerekir.

Alım şartlarının tamamlanmasının ardından başvuru yapmak için gerekli olan belgeler içerisinde; kimlik yerine geçen her hangi bir belge ya da nüfus cüzdanı, aylık net geliri gösteren resmi evraklar ya da onaylı maaş bordrosu, banka tarafınca tebliğ edilmesi istendiği takdirde kefil gösterme ve kefilin evrakları, kredi çekecek olan kişinin adına kayıtlı olan doğalgaz, elektrik ya da telefon faturası gibi belgeler istenir.

Bu belgelerin eksiksiz bir şekilde başvuru esnasında götürülmesi başvurunun anlık olarak başlatılması açısından önemli olup başvurudan sonra merkezden cevap gelmesi beklenir.

 

4 Yıl Vadeli Evlilik Kredisi Veren Bankalar

4 yıl vade süresi ile evlilik kredisi çekmek isteyen bireylere Akbank, Finansbank, Vakıfbank, TEB, Halkbank, İş Bankası ve Ziraat Bankası bu kredi imkanlarını sunmaktadır. Kredilerin alım şartları ile beraber bu banka kurumlarından her hangi birine giderek 4 yıllık vade süreli evlilik kredisi başvurusunda bulunacak olan kişilere genel merkezden onay çıkma durumu oldukça yüksektir.

Sicil ile ilgili bir sorun yaşanmadığı takdirde ve alım koşullarının tamamlanması ile ilgili durumlarda bankalardan evlilik kredileri sorunsuz bir şekilde çıkmaktadır. Devlet desteği ile birlikte bu krediler verilir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top