Ana sayfa Banka Haber 240 Vade İle Konut Kredisi Veren Bankalar?

240 Vade İle Konut Kredisi Veren Bankalar?

0
240 Vade İle Konut Kredisi Veren Bankalar?
240 ay ev kredileri

Konut kredisinde yapılan yeni düzenleme ile artık vade süresi 20 yıla çıkarıldı. Yani 240 vade ile konut kredisi veren bankalar ile çalışmak artık mümkün! Tabi bu bankaların hangileri oldukları ve başvuru şartlarının iyi araştırılması gerekiyor. Çünkü bir ömür kredi borcu ile yaşayacaksınız.

240 Ay Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar

Ev sahibi olmak herkesin hayali olurken son dönemde evlerin geldiği rakamlar ve faiz oranları 120 aya kadar yapılan kredi olanakları ev sahibi olmak isteyenler için yüksek rakamlar olmaktan çıkamadı. Ülkenin bulunduğu ekonomik durum göz önünde bulundurulunca bazı çalışmalar kaçınılmaz hale geldi. Yurt dışındaki konut kredilerinin şartlarına bakıldığında Türkiye’de de bu konuda bir çalışma gerekiyordu. Yurt dışında ev kredilerinin 20, 30 yılı aşan vadeleri çalışan herkese ev sahibi yapma imkanı veriyor. Yapılan çalışmalar doğrultusunda birçok banka ile çalışmalar yürütülerek anlaşmaya varıldı.

Banka 240 Aylık Kredi Şartları

Bankalar ile yürütülen çalışmalar doğrultusunda kredi oranı sabitlenirken %1’in altına çekildi. Bankalar büyük ödeme kolaylıklarının yanında 240 aya kadar ev kredisi vermeyi kabul etti. Belirli bankaların uyguladığı kampanya doğrultusunda 60 ayda borcu kapatmayı düşünenlere faiz oranı %0 olacak. Bankaların ev sahibi edindirmek için içinde bulunduğu çalışmada alınacak evin belirli bir oranda peşinatının verilmesi gerekiyor. Peşinat dışında kalan rakam 240 aya kadar kredi ile alınabiliyor.

Hangi Bankadan 240 Ayda Ev Alınır?

240 aya kadar kredi desteği şu anda 9 banka ile yürütülecek. Emlak konut projesi içinde kalan evler için geçerli olacak projede 240 ay vadeli konut kredisi veren bankalar Albaraka, Garanti Bankası, İş Bankası, Vakıf Bank, Ziraat bankası, Halk bankası, Ziraat Katılım bankası, Yapı Kredi bulunuyor. Türkiye’nin en büyük bankalarının anlaşma içinde yer olduğu proje herkesi konut sahibi yapmak ve ülke ekonomisine katkı amaçlı yürütülecek. Belirli bir süre için geçerli olacak 240 ay kredi imkanı için projede anlaşma içinde ki bankalar başvuranlara kolaylıklar sağlayacak. Ev sahibi olmak isteyenler için büyük avantaj sağlayan kredi anlaşmalı bankalar dışındaki bankalarda uygulanmayacak.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin