Kapalı

2018 Sicil Affı Uygulayan Bankalar Hangileri?

kredi sicil affı 2018

Sicil affını uygulayan bankaların listesi 2018 yılında da merak edilen konular arasında. Zira kara listeye giren veya kredi sicili bozuk olanların bu af ile beraber yeniden kredi başvurusu yapabileceğini ve mevcut borçlarını yeniden yapılandırmaya sokabileceğini belirtelim. 2017 yılı kredi sicil affı için devletin belirlediği şartlar arasında yapılandırmaya girenlerin sayısı oldukça fazla idi. Ancak bankalar bu sicil affına olumlu bakmadıkları için, kredi sicil affından yararlanmak isteyen bireylere yeniden kredi onayı vermemişti. Sonrasında hükumetin devreye girmesinin ardından hemen herkese yeniden kredi başvurusu sonucuna göre olumlu yanıt gelmişti.

Kredi Sicil Affı 2018’de Gelecek Mi?

Henüz resmi bir açıklama gelmemesine rağmen, hükumetin 2019 yılı bizim esas yılımız olacak sloganı ile ekonomide devrim yenilikleri vaat etmesi dahilinde bir çok yeniliklerin gelmesi gündemde. 2018 torba yasa ile beraber bir çok alanda vatandaşların aktif olarak yararına düşünülen yasalar çıkabilir. Bunlar arasında bağkur borçlarına af 2018, esnafa faizsiz kredi 2018, kosgeb faizsiz kredi başvurusu ve kredi sicil affı 2018 ve en önemlisi de taşeron işçilere kadro konusunda 2018 yılı esas olacağa benziyor.

Beklentilere paralel olarak 2018 kredi sicil affı gündemde. Bankaların kobilere ve esnafa düşük faizli kredi onayı da gelen haberler arasında. Esnaf bu sayede borçları var ise kapatacak belki de iş yerlerini daha da büyütecek. Bu nedenle esnafa faizsiz kredi konusunda bankalar dahil kosgeb müdürlüğünün de devrede olduğunu söyleyebiliriz. 2017 kredi sicil affı şartları olarak piyasa ile paylaşılan bilgilere göre esnafın bağkur borcunun olmaması gerekiyordu. Ancak bunu sonradan hükumetin yeniden devreye girmesinin ardından bu da şartlar arasından çıkarılmıştır. 2018 yılın da bu şartın aranmaması yüksek ihtimal.

Kredi Sicil Affı Uygulayan Bankalar

Çoğu bankaların sicil affını uyguladığını belirtelim. Sicil affı uygulayan bankalar 2018 konusunda da karşımıza çıkacak. Tabi bankalar yeniden zorluk çıkartabilir. Ancak yeniden devreye girmesi beklenen hükumetin bu kısımları da atlaması bekleniyor. Bireyler ise 2018 sicil affı gündeme geldiğinde hızlıca bankaların yolunu tutma tarafında. Ancak yeniden belirtirsek, ilgili şartları sağlama almanız gerekiyor. Sonrasında borçlarınızdan kurtulmak için banka kredi başvurusu gidebilirsiniz.

Bu bankaların hangileri olduğuna bakarsak; banka kredisi almak isteyenlerin Akbank başta olmak üzere TEB, Qnb Finansbank, Yapı kredisi bankası, Denizbank ve Vakıfbankası geliyor. Diğer özel bankaların da devreye girmesinin ardından kredi sicil affı için müşterilerin şartları tamamlaması talep edilmekte.

Sizlerde kara listede iseniz veya kredi siciliniz kötü ise hatta kart borçlarından dolayı avukatlık olmuş iseniz, kredi sicil affı sayesinde bu sorunları aşabilirsiniz. Konumuz ile beraber kredi sicil affı son dakika haberleri gelir gelmez buradan güncelleme yapacağımızı belirtelim.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top