Ana sayfa Banka Haber 2018 Kosgeb Çalışma Saatleri (Kosgeb Mesai Saatleri)

2018 Kosgeb Çalışma Saatleri (Kosgeb Mesai Saatleri)

0
2018 Kosgeb Çalışma Saatleri (Kosgeb Mesai Saatleri)
Kosgeb çalışma saatleri

Birçok küçük ve orta ölçekli firmanın Kosgeb ile iletişimi bulunmaktadır. KOSGEB ile ilgili en çok merak edilen konular arasında Kosgeb çalışma saatleri bulunmaktadır. Kosgeb il müdürlüğüne mesai saatleri dışında gidilmesi zaman kaybına neden olmaktadır.

Kosgeb Nedir?

Türkiye’deki Kobi olarak adlandırılan çok sayıda küçük ve orta ölçekli işletme bulunmaktadır. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), bu işletmelerin etkinliklerini ve rekabet gücünü arttırmak amacıyla kurulmuş bir kamu kuruluşudur. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ilgili kuruluşudur. Tüzel kişiliği haiz ve bütün işlemlerinde özel hukuk hükümlerine tabidir. Her ilde müdürlükler aracılığıyla hizmet vermektedir. 20 Nisan 1990 tarihinde kurulmuştur. İmalat, üretim, hizmet ve ticaret sektörlerine destek sağlamaktadır.

Kosgeb’in Görevleri

KOSGEB, Araştırma ve Geliştirme faaliyetlerinin destekler. Araştırma ve Geliştirme faaliyetlerinin faaliyetlerin uygulanabilmesi için danışmanlık merkezleri, teknoparklar, enstitüler ve benzeri birimlerin kurulmasını sağlar. Kosgeb, firmaların, planlama, üretim ve yatırım konularında bilgi birikimlerinin gelişmelerini ve güçlenmelerini sağlar. Kosgeb kobilere ve genç girişimcilere hibe kredisi ve faizsiz krediler ile destek sunmaktadır.

KOSGEB kredi faiz desteğinin yanında ayrıca,

İşbirliği destek programı,

Tematik proje destek programı,

Kobi proje destek programı,

Girişimcilik destek programı ve genel destek programı gibi destekleri bulunmaktadır.

Tüm bu desteklerden yararlanabilmek için kosgeb il müdürlüklerine gidip bilgi almak faydalı olacaktır

Kosgeb Mesai Saatleri

Kosgeb çalışma saatleri birçok kamu kuruluşunun çalışma saatleri ile aynıdır. Kosgeb İl müdürlükleri çalışmalarına pazartesi gününden başlar ve cuma günü mesai bitimine kadar devam eder. 2018 yılı mesai başlama saati 08:00 olup, öğlen molası 12:00-13:00 arasıdır. Mesai bitimi saati ise 17:00’dır. Tüm illerde aynı çalışma saatleri geçerlidir.

Kosgeb hakkında detaylı bilgi almak için internet sitesi ve telefon gibi iletişim kanalları kullanılabilir veya il müdürlüklerine gidilebilir. Kosgeb hafta içi hizmet vermektedir. Ancak kredi için yapılan başvuruların yoğun olduğu dönemlerde cumartesi ve pazar günleri de çalışma yapılmaktadır. Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamalar haricinde genel olarak hafta içi mesai saatleri içerisinde çalışma yapılır.

Özellikle uzak ilçelerden işlem yapmak veya bilgi almak için gelenlerin bu saatleri göz önünde bulundurarak hareket etmeleri önemlidir. Zira mesai saatlerinin sonuna doğru gelenler yoğunluğuna göre işlem yapamamakta ve geri dönmek durumunda kalmaktadır. Bilgi alma işini daha önceden telefon yoluyla yapmak işlem pratikliği açısından iyi olacaktır. Başvuru yapılacak işleme göre gerekli evrakların eksiksiz hazırlanması ve bu şekilde müdürlüğe gidilmesi zaman kaybını ortadan kaldıracaktır.

Kosgeb Çağrı Merkezi

Kosgeb çalışma saatleri içerisinde bilgi alınamaması durumunda, soru, bilgi, görüş ve öneriler için KOSGEB Çağrı Merkezi hizmetinden faydalanılabilmektedir. Kosgeb Çağrı Merkezine, internet ve eposta veya 444 1 567 numaralı telefon üzerinden Türkiye’nin her yerinden ulaşılabilmektedir. Çağrı merkezi, 7 gün 24 saat, resmi ve dini tatil günleri dahil olmak üzere hizmet vermektedir. Müşteri Temsilcilerinin çalışma başlangıç saati 08:00 olup 19:00’da bitmektedir. Bu saatlerin dışında kalan diğer zamanlarda ise sesli yanıt sistemi devreye girmektedir.

Kosgeb Çağrı Merkezi ile;

Kosgeb desteklerinden kimlerin faydalanabileceği, desteklenen sektör başlıkları,

Destek Programları, Kredi Faiz Destekleri ve Laboratuar hizmetleri,

Veri Tabanı Kayıt Durumu, Kobi Beyanname Durumu ve Kredi Durumu, Aktiflik/Pasiflik Durumu, Bağlı Bulunulan Hizmet Merkezi ve Uzman Bilgisi hizmetleri,

Plaka kodunu girmek suretiyle KOSGEB hizmet merkezleri iletişim bilgileri,

KOBİ’lere yönelik olarak uygulanan Avrupa Birliği Programları hakkında bilgilere ulaşılabilmektedir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin