Ana sayfa Kredi Notu 2018 İmza Sirküsü Ücreti Ne Kadar?

2018 İmza Sirküsü Ücreti Ne Kadar?

0
2018 İmza Sirküsü Ücreti Ne Kadar?
imza sirküsü

Şirketler için imza sirküsü oldukça önemli evraklar arasında gösterilmektedir. Özellikle şahıs şirketi kurulumunda veya iş yeri pos cihazı başvurusu aşamasında sizlerden imza sirküsü evrakını talep edilir. Bu nedenle bireyler veya şirketler 2018 imza sirküsü ücreti ne kadar olacağını merak edebilir.

İmza Sirküsü Ücreti

İmza ile alınan evraklar ülkemizde resmi işleme dahil olmaktadır. Senet imzalama, beyanname verme gibi bir çok kalemde imza atmak gerekiyor. İmza atıldığında resmi bir değer taşıması, ilerleyen dönemlere göre hareket etmenizi sağlayacaktır. Yani boş bir a4 kağıdına imza attığınızda bu ilerleyen süreçte başınıza sorun çıkartabilir. Bir araba kiralama servisine giderken, arabayı senet ile kiralayanlar en çok hata yapan şahıslardır. Zira boş senete imza atmak akıl mantık değildir ve bir anda karşınıza borç batağına düştüğünüzü görmek hayal bile değil!

İmza sirküsü çıkarmak için farklı metotlar olmasına rağmen, en basit yolu sizler ile paylaşacağız. Bu sayede imza sirküsü almak sanıldığı kadar zor değil. Belirli ücret karşılığında imza sirküsü belgesine sahip olabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken imza sirküsü geçerlilik süresidir. Zira geçerlilik süresi dahilinde işlemler geçerlidir, ilgili süreç geçerse o atılan imzanın değeri sıfırlanır.

2018 İmza Sirküsü Ücreti

Bir kişinin imza atıp, o kişinin attığı imzanın kendisine ait olduğunu noter üzerinde belgelendirmesi bir nevi tasdik ettirmesine imza sirküsü denir. Bankalar gözünde sözleşme ve belgelere imza atılacağı için imza sirküsü çok önemlidir. Şirketiniz adına bankanızdan hesap açarken veya kredi çekmeniz durumunda kesinlikle bu belge talep edilmektedir. Noter onaylı olduğunda resmi evrak niteliği taşımakta ve her yerde geçerliliği bulunmaktadır. İmza sürgüsünde yer alan imzanızın bütün belgelerde o belgedeki gibi olunması talep edilir.

2018 yılında imza sürgüsü ücretleri 92 ile 120 TL arasında değişiyor. Bu sadece bir nüsha için geçerli olmakta olup 2 veya daha fazla nüsha talep etmeniz durumunda ücret daha fazla artış göstermektedir. İmza sirkü noter ücretleri her sene asgari ücrete baz alınarak güncellenmektedir. Ayrıca evrakta yazılacak olan kelime ve sayfa sayına göre bu fiyatlarda yine değişiklik gösterebilmektedir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin