Ana sayfa Evde Bakım Parası 2018 Haziran Ayı Evde Bakım Maaşları Yattı mı? (BAYRAM ÖNCESİ YATACAK)

2018 Haziran Ayı Evde Bakım Maaşları Yattı mı? (BAYRAM ÖNCESİ YATACAK)

0
2018 Haziran Ayı Evde Bakım Maaşları Yattı mı? (BAYRAM ÖNCESİ YATACAK)
2018 evde bakım maaşları bayram öncesi yatacak

Günümüzde yer almakta olan her güç iktidarı elde ettiğinde, ülkesini sosyal devlet statüsüne çıkarmaya gayret ederek, ona oy veren vatandaşlarını memnun etmeyi sağlayarak iktidarda kalmayı garanti etmek istemektedir. Bu doğrultuda devlerin vatandaşları olan kimselere yapmış oldukları, karşılıksız çeşitli yardımlar bulunmaktadır. Bu bağlamda değerlendirilebilecek devlet desteği ve yardımlarından birisi de, 2018 Haziran ayı evde bakım maaşları olacaktır.

Aşağıda evde bakım maaşlarının şartları ve bu evde bakım maaşlarına nasıl başvuru yapılabileceği anlatıldıktan sonra, evde bakım maaşlarının hangi aralıklarla ne kadar ücrette yattıklarına da detaylı bir biçimde değerlendirilecektir.

 

 2018 Haziran Ayı Evde Bakım Maaşları Şartları ve Başvurusu

Yukarıdaki bölümde anlatıldığı üzere, evde bakım maaşları devletlerin vatandaşlarına yardım ve destek amaçlı olarak vermiş oldukları, düzenli olarak verilen bir miktar paradır. Evde bakım maaşı alabilmek için;

– İlk olarak engelli, ev içerisinde bakıma muhtaç olan ya da yaşlı kimselerin onlara bakmakta olan bir yakını olmanız gerekmektedir.

– İkinci olarak ev içerisinde bakılmakta olan kimsenin %50 oranında ya da daha fazla engelli bir kimse olması gerekli olmaktadır.

– Üçüncü olarak evde bakım maaşı, talep doğrultusunda verilmekte olan bir maddi yardımdır. Bu sebeple bu maddi yardımı talep etmekte olan kimselerin, bu maddi yardımı vermeye yetkili olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bu maddi yarımı almak için gerekli şartları taşıdığını ve bu maddi yardımı almayı talep ettiğini belirtmesi gerekli olacaktır.

Bu kuruma başvurmadan önce, bakıma muhtaç kişinin en az %50 oranında bakıma muhtaçtır şeklinde bir rapor ve müracaat dilekçesi, T. C. kimliği gibi belgeleri hazırlaması ve başvurusunu bu belgeleri hazırladıktan sonra yapması yerinde olacaktır.

 

 2018 Haziran Ayı Evde Bakım Maaşları Ne Zaman Yatar?

Üst bölümlerimizde detaylı bir biçimde anlatılmakta olan evde bakım maaşları, her ay düzenli olarak yatmaktadır. Ancak bazı durumlarda bir şehirde yatmışken, diğer bir şehirde yatmamış olabilmektedir. Bu sebeple evde bakım maaşlarının ne zaman yattığına dair net bir zaman verilmesi mümkün olmamaktadır.

Ancak evde bakım maaşlarının yattığı tarihlere dair en net bir şey söylemek gerekirse eğer, her ayın ilk haftasında en kötü durumda her ayını ilk 10’una kadar evde bakım maaşları yatmış olacaktır. Buradan hareketle 2018 Haziran ayı evde bakım maaşlarının, 10 Haziran 2018 mesai bitimi saatine kadar yatmış olacağı söylenebilmektedir.

Yatan illeri aşağıda ki tablodan takip edebileceksiniz:

(Son güncelleme 12.06.2018)

1-.Bolu 2-.Amasya 3-.Aksaray
4-.Kırıkkale 5-.Hatay 6-.Ordu
7-.Ankara 8-.Batman 9-.Sakarya
10-.Samsun 11-.Tokat 12-.Isparta
13-.Karabük

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin