Ana sayfa Banka Haber 2017 Sicil Affına Kredi Verenler

2017 Sicil Affına Kredi Verenler

0
2017 Sicil Affına Kredi Verenler
sicil affı 2017

2017 kredi sicil affının ardından kredi kartı ve kredi başvurularını yeniden yapma şansı geldi. Sicil affına kredi verenler konusu ise en çok merak edilen soruların başını çekiyor. Zira hemen herkes sicil affı şartlarını sağlamak adına mevcut borçlarını yapılandırmak zorunda. Bu nedenle bankalardan alacakları yeni krediler, onlar için bir umut kaynağı olmaktadır.

Sicil Affına Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Sicil Affı İçin Başvuru Şartları Neler 2017

Sicil Affı Uygulayan Bankalar

Yukarıdaki 3 konuda sizlerin en çok merak ettiği konular arasında. Söz konusu bu konular hakkında merak ettiğiniz soruları yukarıdaki linklere girerek bulabilirsiniz.

Eski dönemsel banka borçları yüzünden bankalar genelinde kara liste diye adlandırılan kötü sicil durumuna düşürülmüştür. Kötü giden işleri alınamayan maaşlar ve benzeri bütün olumsuz olaylar yüzünden kredi kartı ve kredi borçlarını ödeyemeyerek kendi kredi notlarını düşürmeye sebep olmaktadır. Ancak yeni çıkan tasarılar arasında kredi çekebilmek adına kara listede yer alan kişilere sicil affı uygulaması ile öncelikli olarak devlet bankaları başı çekecek.

Ancak sicil affı projesinden faydalanabilmek için mevcut ya da önceki döneme ait borçların tamamen ödenmesi ve bankayla her hangi bir ilişiğinin kalmamış olması gerekmektedir. Ayrıca bankaların genel olarak kullandıkları kredi notu uygulaması elbette ki aftan sonraki kredi başvurusu içinde büyük önem arz etmektedir. Yani kısacası resmi gazete de yayınlanan bu genel af kapsamından faydalanabilmek için aynı zamanda da kredi notunuzu yükseltmeniz ya da o zamana kadar kredi için uygun koşullara gelmesi sağlanmalıdır.

Sicil affı uygulaması önceleri söylenti olarak ortaya çıksa da kabul görmüş ve resmi gazetede yayınlaşmış bir projedir, henüz hiçbir bankadan bir ilanın yer almaması eski müşterileri arasında elemeler yapıyor olmasından kaynaklanıyor olabilir. Netice de avukat düşmüş borçlar veya bankanın kendi içerisinde yapılandırma yaptığı borçlularda vardır, ayrıca ödeme potansiyelinin mümkün olup olmadığına da bakılmaktadır. Çeşitli sebeplerden dolayı ödenemeyen borçların durumlarını düzeltmelerinden sonra ödenebilmesi ihtimaller dâhilindedir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin