Ana sayfa Banka Haber 2017 İmza Sirküsü Ücreti Ne Kadar?

2017 İmza Sirküsü Ücreti Ne Kadar?

0
2017 İmza Sirküsü Ücreti Ne Kadar?
imza sirküsü fiyatları

Her yıl artan vergi oranlarından etkilenenler arasında İmza Sirküsü ücretleri de bulunmakta. 2017 İmza Sirküsü ücreti ne kadar, şeklinde merak edilen sorunun yanıtını buradan öğrenebileceksiniz.

2017 İmza SirküsüÜcreti Ne Kadar

Bir kişinin imza atıp, o kişinin attığı imzanın kendisine ait olduğunu noter üzerinde belgelendirmesi bir nevi tasdik ettirmesine imza sirküsü denir. Bankalar gözünde sözleşme ve belgelere imza atılacağı için imza sirküsü çok önemlidir. Şirketiniz adına bankanızdan hesap açarken veya kredi çekmeniz durumunda kesinlikle bu belge talep edilmektedir. Noter onaylı olduğunda resmi evrak niteliği taşımakta ve her yerde geçerliliği bulunmaktadır. İmza sürgüsünde yer alan imzanızın bütün belgelerde o belgedeki gibi olunması talep edilir.

2017 yılında imza sürgüsü ücretleri 65,40 TLdir. Bu sadece bir nüsha için geçerli olmakta olup 2 veya daha fazla nüsha talep etmeniz durumunda ücret daha fazla artış göstermektedir. İmza sirkü noter ücretleri her sene asgari ücrete baz alınarak güncellenmektedir. Ayrıca evrakta yazılacak olan kelime ve sayfa sayına göre bu fiyatlarda yine değişiklik gösterebilmektedir.

İmza sürgüsü almak için noter tarafından birkaç belgeye ihtiyaç duymaktasınız. Bunlar şirketinizin bağlı olduğu ticaret sicil gazetesi, vergi levhanız ve imza sirküsü çıkaracak kişinin kimlik belgesi yeterlidir. Bu belgeleri vermeniz durumunda imza sirgüsü ücretini ödeyip imza sürgünüz alabilirsiniz. Bu evrak bütün bankalar ve resmi kurumlarda geçerlidir. Bankalar şirketinizin adına imza yetkisi kime ait ise ve imza sirküsü ile işlemlerini yapmakta olup kredi çekmek isterseniz bu evrakı yanınızda götürmeyi unutmayınız.

İmza Sirküsü İçin İstenen Evraklar Neler?

Kısaca imza sirküsü normal hayatımızda her hangi bir kağıt parçasına imza atmanın yanı sıra onun noter tarafından kendine ait olduğunun ispat edilmesi anlamı taşımaktadır. Bu işlem için noterler belirli bir ücret almaktadır. Ülkemizde birçok birey imza sirküsü nedir, imza sirküleri ne işe yarar, imza sirküleri, imza sirküsü ne amaçla kullanır, imza beyannamesi nedir şeklinde soruların yanıtlarını aramaktadır.

  • Şirketin kayıtlı olduğu ticaret sicil gazetesi
  • Vergi Levhası
  • İmza sirküleri çıkaracak kişinin nüfus cüzdanı
  • Ayrıca imza sirküsü ücretini de ödeyeceksiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin