Ana sayfa Kredi Kartları 2017 Hgs Ücretleri Ne Kadar?

2017 Hgs Ücretleri Ne Kadar?

0
2017 Hgs Ücretleri Ne Kadar?
hgs ücretleri 2017

Birçok vatandaş 2017 yılına girer girmez zamlı hgs ücretlerinin ne kadar olacağını merak etmektedir. Hatta hgs ücretlerini kredi kartı ile taksitli olarak yatırılıp, yatırılmayacağını da sorgulayabilir. Bizde yapmış olduğumuz araştırmalar sonrasında 2017 hgs fiyatlarının ne kadar olduğunu açıklamak istedik!

Hgs (Hızlı Geçiş Sistemi) Nedir?

Günümüzde Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) bir hayli ön plana çıkmaktadır. Bu bağlamda daha az zaman kaybı ile geçiş sağlanabilmekte ve böylece trafik sıkışıklığı da önlenebilmektedir. Bunun yanı sıra kestirme yollar yani daha çok otobanlar ve köprüler daha fazla kullanıma açılmaktadır. Gün geçtikçe daha da yaygınlaşan HGS, fiyatları bakımından da bir hayli ön plana çıkmıştır.

2017 yılında HGS fiyatları biraz zamma uğramış ve bu bağlamda da bazı olumsuzluklar da çıkmış olabilmekte. Peki, 2017 yılında Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) fiyatlarında son durum nedir? Özellikle son zamanlar göz önünde bulundurulur ise daha çok köprü yapıldığı ve daha fazla otobanın açıldığı göz ardı edilemez. HGS fiyatları daha çok aks aralığı ile belirlenmektedir. Bu bağlamda aks Aralığı3,20 olan araçlar birinci sınıf araç olarak nitelendirilmektedir. 3,20’nin üzerinde olan araçlar ise ikinci sınıf araç olarak nitelendirilir. Bu sistem üzerinden baktığımız zaman en düşük ücret yani birinci sınıf araç fiyatı 2,25 Türk Lirası olmuştur.

Sonuç olarak bakıldığında Hızlı Geçiş Sistemi (HGS)her mesafeye göre fiyat değişikliği de olacağı için kara yollarının kendi sitesine bakmak daha doğru olacaktır. Böylelikle yolunuza da daha hazırlıklı bir şekilde çıkabilirsiniz. Aracınızın birinci, ikinci, üçüncü ya da diğer tipte araç olması da bu bağlamda önem arz etmektedir. Sizlerde artık sistem üzerinden hgs ücretlerini kredi kartınız ile dilerseniz peşin ödeme dilerseniz de taksitli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin