Ana sayfa Banka Haber Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır? (2018 Faizsiz Hayvan Kredileri)

Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır? (2018 Faizsiz Hayvan Kredileri)

0
Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır? (2018 Faizsiz Hayvan Kredileri)
süt hayvancılığı kredisi

Kosgeb teşvikleri konusunda en fazla tercih edilenler arasında 2018 hayvancılık kredileri geliyor. Hibe olarak verilen hayvancılık kredisi nasıl alınır, konusu ile sizlere net bilgileri vereceğiz. Bildiğiniz gibi köye dönüş projesi kapsamında hayvancılık ve tarım ile uğraşanlar faizsiz ve geri ödemesiz olarak 30 bin TL’ye kadar kredi alabilir. 2017 yılında başlayan hayvancılık kredi başvuruları hızla başladığını belirtelim.

Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Hayvancılık sektöründe bir girişimde bulunmak isteyen kişilerin önündeki en büyük engel, hem gereken tesislerin kurulması hem de hayvanların alınabilmesi için gerekli olan finansmanın bulunmasıdır. Birçok kişi hayvancılık kredisi için KOSGEB merkezlerine başvursa da, KOSGEB tarafından verilen kredilerin tesisin kurulum işlemlerinin ardından verildiğini öğrendikten sonra, farklı yollara yani banka kredilerine başvurdukları bilinmektedir. Eğer sizler de hayvancılık için gereken finansmanı bankalardan sağlamak istiyorsanız, doğrudan devlet tarafından destek verilen Ziraat Bankası’na başvurabilirsiniz.

Hayvancılık kredisi için Ziraat Bankası’na başvuran kişiler, hem küçükbaş hem büyükbaş hem de kümes hayvancılığı yapmak için kredi paketlerinden faydalanabilmektedir. Fakat burada bilinmesi gereken bir durum vardır. Doğrudan hayvancılık için oluşturulan kredi paketlerinden faydalanmak için düşük bir bütçede başvurular kabul edilmemektedir. Bu şekilde düşük miktarlı kredi başvuruları için doğrudan tüketici kredisi için işlem alınmaktadır.

Hayvancılık için gereken yüksek finansmanların sunulduğu krediler ile isterseniz besicilik isterseniz de süt hayvancılığı yapabilecek kadar finansman alabilirsiniz. Ziraat Bankası bu kredi türünde size hizmet verebilmek için ön koşul niteliğinde olan şartları önünüze koyacaktır. Bu şartlara göre kredi başvurusu sırasında şu belgeleri bankaya sunmanız gerekmektedir.

  • Çiftçi Belgesi
  • Tarımsal işletmeyi teşvik edici belgeler (Burada hayvancılık faaliyetinde bulunacağınız alanın tapu kaydını ya da kira kontratını sunabilirsiniz.)
  • Kredi için teminat (Konut, arsa ya da taşıtın ipotek edilmesi için)

Bu belgeleri hazır ettikten sonra kimliğinizi yanınıza alarak, Ziraat Bankası noktalarına gidebilirsiniz.

Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar

Bu bankaların kredilerine gerek sanal ortamlarda internet üzerinden gerekse de şubeler aracılığı ile başvurup hızlıca kredi onayına girebilirsiniz. Genelde faizsiz kredileri veren bankalar devlet bankası olup bunların ise vakıfbank, halk bankası ve ziraat bankası olduğunun altını çizelim. Bu bankalar arasında en hızlısı genelde ziraat bankası olup, bankanın iki farklı türde çitçilere ve hayvancılık ile uğraşan bireylere kredi tahsisi sunduğunun da altını çizelim.

Besicilik yapmak isteyenlere ziraat bankası, büyükbaş besicilik kredisi sunarken, büyükbaş süt hayvancılığı kredisi vermektedir. Buralarda dikkat etmeniz gerekenler genelde faiz oranları ve vade seçenekleri hatta dosya masrafının alınıp alınmayacağını öğrenmeniz gerekiyor.

Hayvancılık kredilerinde hayvan sayısının en az 10 adet olduğunu ve büyükbaş türünde satın almanız gerektiğini belirtelim. Para kazanmak istiyorsanız besicilik yapmanızı öneriyoruz zira süt hayvancılığında para kazanılması oldukça zordur. Peki hayvan türlerine ziraat bankası kredi sunabiliyor işte yanıt:

Süt sığırcılığı kredisi ve şartları

Ziraat Bankası Damızlık Süt Sığırcılığı kredis nasıl alınır diyenler için; Manda veya Holstein Siyah Alaca, Holstein Kırmızı Alaca, Brown Swiss, Simental (Flekvi) ve Jersey ırkı hayvanlarla 10 baş ve üzerinde işletme kurmak ve/veya kurulu işletme kapasitesini 10 baş ve üzerine çıkarmak isteyen üreticilerine Damızlık Süt Sığırcılığı Kredisi vermektedir. Bu kredi aşağıdaki alanlar için verilmektedir.

DÜVE: Ziraatten damızlık düve yetiştirmek için en az 50 baş için hayvan kredi çekmeniz şarttır.

KÜMES HAYVANLARI: Tavuk çiftliği için de, 1.000 adet yumurta tavuğui bin adet ördek kaz vs. hindi için 5.000 adet hayvan kredi kredi alabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin