Ana sayfa Banka Haber 2017 Fed Toplantı Tarihleri Ne Zaman?

2017 Fed Toplantı Tarihleri Ne Zaman?

0
2017 Fed Toplantı Tarihleri Ne Zaman?
fed 2017 toplantı tarihleri

Fed toplantı tarihleri ne zaman, fed tutanakları ne zaman açıklanacak gibi soruların tüm yanıtlarını 2017 yılı dahilinde bu konumuz ile öğrenebilirsiniz. Fed, ülkeler için hatta ülke ekonomisi için oldukça önem arz eden bir ekonomik süreç olarak görülebilir. Özellikle Türkiye gibi gelişmekte olan ülkeler için fed tutanakları olduğu gün döviz kurlarında hatta borsa da önemli sarsıntılar söz konusu olabilir.

2017 Fed Toplantı Tarihleri Ne Zaman?

Fed toplantı tarihleri yapıldığında ilk gün toplantı yapılıyor ve bir sonraki gün ise tutanaklar alınan kararlar doğrultusunda açıklanıyor. FED’in ne zaman ne yapacağını aşağı yukarı kestirebilirsiniz ancak bazı toplantılarda ters tepki söz konusu olabiliyor. Misal geçen yıl ha bu ay faiz artırımı gelecek diye diye yılın son ayı yani aralık 2017 tarihinde tek faiz artırımı yapıldı.

Para babaları dediğimiz kesim ne yazık ki bu sektörde de var ki, alınan kararları önceden biliyor. Bu demektir ki, FED alınan kararları birilerinin ceplerini düşünerek almakta.

fed 2017 toplanti tarihleri - 2017 Fed Toplantı Tarihleri Ne Zaman?
fed 2017 toplantı tarihleri

Fed Temmuz 2017 Toplantı Tarihleri: Yukarıdaki görsellerde bu yıl ki fed toplantılarda ana konu faiz oranlarının artırılması baskısı. Hemen her ülke faizlerde değişiklik beklemese de, FED açıklamalarında bunun artırılabilir sinyalini verdiğini daha önce gördük. Hali ile 25/26 temmuz 2017 fed toplantılarında faiz oranlarının da yine artırılması gündemde. Ancak 19/20 eylül 2017 tarihlerinde ise fed toplantısında faiz oranlarında değişiklik beklenmemekte. Buna istinaden 31 ekim ve 1 kasım 2017 tarihlerinde ise bir artırım söz konusu olabilir buna bağlı olarak 12/13 aralık 2017 de ise bir artırımın olmaması bekleniyor.

Fed toplantı tarihleri gelişen ülkelerin ekonomisine yön veren önemli bir görüş açısıdır aynı zamanda. Bu nedenle Türkiye gibi önem derecesi yüksek ülkelerin FED toplantılarına çok önem vermesi gerekiyor. Tutanaklarda çıkan her bir kelime önemli bir hamle olarak görülebilir. Haziran 2017 de faiz artışına giden FED’in önümüzdeki süreçlerde yeni bir dalgalanma hamlesi yapacağı şimdiden konuşulmakta.

Fed Eylül 2017 Toplantı Tarihleri: Fed’in Eylül 2017 ayında yapacağı toplantılarda tutanakların açıklamaları şimdiden merak konusu oluyor. Eğer ki temmuz 2017 tarihinde bir faiz artırımı yapılmış ise bu ay yapılmayacak gibi. Ancak faiz oranında bir artırım olmaz ise eylül ayında bu faizlerin artırılması görülebilir. 2017 yıl sonuna kadar faiz oranlarında bir indirim söz konusu olmayacağını şimdiden söyleyebiliriz. Buna göre pozisyon almanızda fayda olacaktır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin