Ana sayfa Banka Haber 2017 Ekspertiz Masrafları Ne Kadar?

2017 Ekspertiz Masrafları Ne Kadar?

0
2017 Ekspertiz Masrafları Ne Kadar?
ekspertiz ücretleri

Kredilerde önemli bir konu olan ekspertiz ücretleri, bankalara göre değişkenlik gösteriyor. 2017 ekspertiz masrafları ile aklınıza takılan fiyatları da buradan öğrenebileceksiniz. Burada bilmeniz gereken en önemli detay ise peşin verilecek olan ekspertiz ücretlerinin geri verilmeyecek olmasıdır. Genelde bankalar bu ücreti geri vermiyor müşterilere.

Ekpertiz Ücretleri 2017 Bankalar

Ekspertiz ücretleri konut kredisi alırken bankaların müşterilerinden talep ettiği ücretler arasında yer almaktadır. Kredi kullanmak isteyenler krediyi alacakları konutlar üzerinden çekebilecekleri miktarı ekspertizler sayesinde öğrenmektedir. Konut incelemesinde bulunan uzman kişiler bankalara kredi için belli rakamlar vermektedir. Bankalar bu rakam üzerinden rakamın yüzde yetmiş beşi civarında kredi vermektedir. Verilen kredi miktarı aslında ekspertizlerin uygun gördüğü ev fiyatı üzerinden verilmektedir. Ekspertiz ücretleri 2017 bankalar için değişiklik göstermektedir. ekspertiz ücretleri bankalar tarafından verilen kredi içinden çalınmaktadır. Uzman kişiler konut değerini belirlemektedir.

Ziraat bankası konut kredileri için ekspertiz ücretini en az 360 lira civarında tutmaktadır. Bankanın en üst seviyede aldığı ekspertiz ücreti ise 1440 liradır. Yani ortalama Ziraat Bankası ekspertiz ücreti 900 liradır. Bu ücretler konut tipine, metrekaresine ya da özelliğine göre değişmektedir. Ekspertiz ücretleri 2017 bankalariçin Garanti bankası 500 lira gibi bir ücret belirlemiştir. Bu ücret yaklaşık değeri 100 bin lira olan bir ev için geçerlidir. Fakat bankada ev için çekilen kredi vadesi de belirleyici unsurlar arasında yer almaktadır. Yüz bin liralık evde 120 ay vadeli bir ödemede eksper ücreti 1100 lirayı bulmaktadır. Bu bakımdan ekspertiz ücretleri hesap edilirken ödeme seçenekleri gözden geçirilmelidir. Diğer bankalar içinde farklı nedenlerden ötürü ekspertiz ücretleri değişmektedir. ev büyüklüğü, kredi vadesi ya da ev tipi konut kredileri ekspertiz ücretlerini etkilemektedir.

İş Bankası ekspertiz ücretlerini pek çok başlık altında oluşturmuştur. Ev kredisi eksper ücretleri bankada 750 lira civarındadır. İpotekli hazır kredide 750 liradır. Kentsel dönüşüm için bankadan istenen eksper ücreti yaklaşık 1700 lira civarındadır. Ekpertiz ücretleri 2017 bankalariçin farklılık göstermek ile beraber ING Bank için genel olarak ev kredisinde istenen ekspertiz ücreti 500 lira civarındadır. Denizbank ekspertiz ücreti için 500 metrekareye kadar olan evlerde 750 liralık bir ücret belirlemektedir. Vakıfbank ise ekspertiz ücreti için ortalama 100 metrekarelik bir evde 700 lira gibi bir fiyat belirlemektedir. Diğer bankalar tarafından talep edilen ekspertiz ücretleri de birbirine yakındır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin