Ana sayfa Banka Haber 2017 Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

2017 Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

0
2017 Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileri?
borç kapatma kredisi

2017 yılında bankalar kredi kampanyaları düzenleyerek müşteri çekmeyi istemekte. Bunlardan biri de borç kapatma kredisi ile bankalar her zamanki gibi yeni kredi kampanyaları düzenlemeye devam ediyorlar.

Borçlarınız çoğaldıkça özellikle farklı bankalarda dağınık bir şekilde bir borçlanmaya girdiyseniz hem ödemeleri hem de takip etmesi oldukça zor olmaktadır. Bu gibi durumlarda en mantıklı çözüm yolu dağınık halde ki kredileri tek çatı altında toplamak yani tek bir kredi haline getirmekten geçmektedir. Bunun içinde borç kapatma kredisi veren bankalar aramanız gerekiyor.

Eskiden olsa bu durum banka bulmak zor olabilirdi fakat günümüz şartlarında artık bankalar biraz daha risk alabilerek bu gibi durumlarda maaş durumu iyi ise müşterinin zorluk çıkarmamaktadır. Tabi bu kredi türünden faydalanmak için aktif olarak çalışıyor olmanız ve kredi notunuzun da orta seviyelerde olması çok düşük olmaması gerekmektedir. Bu kredi türü genelde çok dağınık kredileri olan ve kredi kartları, ek hesapları gibi ürünlerin maaş aldığı banka dışında birden çok bankaya dağınık olan kişiler için gereklidir. Çok fazla banka ile çalışılması hem düzensiz ödemelere sebep olup kredi notunuzun düşmesine sebep olur hem de kredi kartı aidat bedeli ve gecikme faizleri gibi ek tutarlar ödeyerek fazladan faiz ödemiş olacaksınız.

Peki, borç kapatma kredisi nasıl alınır?

Borç kapatma kredisi alırken banka size diğer banka kredi ve kredi kartı gibi borçları kapatmanız kredi alacağınız bankaya taşıma sözü ile kredi vermektedir. Bu durumda diğer banka borçlarınızı kapatmalı ve kapama yaptığınıza dair Dekont bilgisini getirip kredi dosyanıza koyulmasını sağlamanız gerekmektedir. Kredi alırken size nakit para değil de borcunuz olan bankalar EFT yolu ile ödeme yapılmaktadır.

Borç kapattırma kredisi veren bankaların başında QNB Finansbank gelmektedir. Banka şubesine giderek veya internet bankacılığı üzerinden kredi hakkında bilgi alabilir ve sorularınızı sorabilirsiniz. Bu bankaların yanı sıra Şekerbank, Vakıfbank ve akbank gibi önemli bankalarda borç kapatma kredisi adı altında kredi tahsisi vermektedir. Aldığınız kredi sayesinde farklı bankada olan kredi borcunuzu kapatıyorsunuz ve artık borçlu olduğunuz tek banka kalıyor.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin