Ana sayfa Vadeli Mevduat 2016 Vadeli Hesaba En İyi Faiz Veren Banka

2016 Vadeli Hesaba En İyi Faiz Veren Banka

1
2016 Vadeli Hesaba En İyi Faiz Veren Banka

2016 yılının Nisan ayına girdiğimiz şu günlerde, bankalar ürün ve hizmetlerinde ki cazip fiyat teklifleri ve avantajlarıyla müşteri kapma yarışına girmişlerdir. Bankaların müşterilerine en avantajlı hizmet yarışına girdikleri hizmetlerden biri de Vadeli hesaplara uygulamış oldukları faiz oranlarıdır.

Bankaların vadeli TL hesaplarına vermiş oldukları faiz oranları incelendiğinde en yüksek teklifi veren 3 banka görmekteyiz. Bunlardan ilki Akbank’ın Serbest Hesap adı altında hizmete sunduğu vadeli hesap kampanyasıdır. Akbank, ilk 30 gün boyunca vadeli TL hesaplarına 12. 25 faiz oranı vermektedir. Dediğimizi gibi bu faiz oranı sadece 30 gün için geçerlidir. 30 gün sonrası bankanın normal faiz oranları geçerli olacaktır.

Vadeli TL hesaplara verdiği faiz ile dikkat çeken diğer banka ise TEB’dir. Teb’de 30 gün için vadeli hesaplara uyguladığı faiz oranı 12.75 TL’dir. Bu bankada da 30 gün için 12.75 faiz oranı 30 gün geçerli olup, 30 günden sonra ise normal banka faizleri geçerli olacaktır.

Gelelim vadeli TL hesaplarına en iyi faiz veren bankayı. Turuncu hesap adıyla ING Bank tarafından hizmete konulan hizmette hoş geldin faizi adı altında aylık %13 faiz uygulaması bulunmaktadır. Üstelik bu faiz oranının geçerli olduğu süre ise 1 yıldır. Üstelik Turuncu Hesap, diğer vadeli hesaplarda olduğu gibi hesaba yatırılan paranın taahhüt edilen süreye kadar kullanmama gibi bir zorunluluk yoktur.

Hesaba yatırılan paralar istenildiği zaman hesaptan kullanılmakta, paranın çekildiği güne kadar olan zaman için de geçerli olan faiz oranı geçerli olmaktadır. Saat 17.00’e kadar yatırılan paralar, o günkü faiz uygulamasından yararlanmaktadır.

Son olarak Turuncu hesap ile ilgili olarak, vadeli hesaplara uygulanan %13 faiz oranı sadece e-Turuncu yani internet üzerinden açılacak vadeli hesaplar için geçerlidir. ING Banka şubelerinden yapılacak vadeli hesap açtırma işlemlerinde normal faiz oranları uygulanmaktadır. Bunun sebebi ise şubelerde yapılan işlemlerde vergi uygulamasının olduğu, internet bankacılığı üzerinden yapılacak işlemlerde vergi uygulaması olmamasıdır.

Tüm bankaların, vadeli hesaplara verdiği faiz oranları incelendiğinde, internet üzerinden açılacak vadeli hesaplara verilen faiz oranı, şubelerden açılacak vadeli hesaplara verilen faiz oranlarına göre daha yüksektir.

1 Yorum

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin