Ana sayfa İhtiyaç Kredileri 2016 İş Bankası Bahar Kredileri

2016 İş Bankası Bahar Kredileri

0
2016 İş Bankası Bahar Kredileri

2016 yılının ilkbaharına girdiğimiz bu dönemde, bankalar bahar kredileri adı altında ki kredi paketlerini bir bir piyasaya sürmeye başlamışlardır. 2016 bahar kredilerinde dikkat çeken ve değişik kredi paketleriyle müşterilerinin hizmetine sunulan bahar kredi kampanyalarında biri de İş Bankasının 2016 bahar kredileridir.

Eğitim kredisi, Maaş Anlaşmalı ve Kamu Çalışanlarına Özel İhtiyaç Kredisi ve İhtiyaç Kredisi Kampanyası adı altında 3 değişik kredi paketi sunan İş Bankası, bu kredi paketlerini 4 Nisan tarihine kadar devam ettirecektir. İşte İş Bankasının bahar kredilerinin detayları;

EĞİTİM KREDİSİ

Özel ilkokul, ortaokul, üniversite ve yurt dışında öğrenim gören öğrencilerin, eğitim masrafları için öğrenci velilerine yönelik düşünülmüş eğitim kredisidir. Eğitim kredisinden faydalanmak isteyen Veliler, okul ücretlerini gösteren veya ödenmiş okul eğitim masrafını gösteren belgeyi İş Bankasına ibraz etmek zorundadır. 12 ay vadelerle alınan eğitim kredisinde, kullanılabilecek üst limit kredi tutarı 50.000 TL’dir. Yine eğitim kredisinde uygulanacak faiz oranı ise aylık 1.32’tir. Tahsis ücreti ve yıllık sigorta pirimi, kullanılacak kredi tutarının büyüklüğüne göre artış göstermektedir.

MAAŞ ANLAŞMALI VE KAMU ÇALIŞANLARINA ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ

Bu krediden, İş Bankasından maaş alan kamu çalışanları, diğer bankalardan maaş alan kamu çalışanları ve emekli maaşını İ ş Bankasından alan emekliler faydalanabilmektedir. 36 ay vade seçeneği bulunup, en üst kredi limiti olarak da 50.000 TL kullanılabilmektedir. Maaş Anlaşmalı ve Kamu Çalışanlarına Özel İhtiyaç Kredisinde uygulanan faiz oranı aylık 1.33 ila 1.52 arasında değişmektedir. Günlük 9 TL taksitli kampanya sadece 7.500 TL ve 36 ay vadeli ihtiyaç kredisinde geçerlidir.

İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI

Bu krediye herkes başvurabildiği gibi banka şubelerinden, internet bankacılık şubeleri, İş cep bank, bankamatikler, telefon bankacılığı, aracılığıyla da kredi başvurusu yapılabilmektedir. 36 ay vade seçeneği bulunan kredide, en az limit 5.000 TL ve en fazla kullanılabilecek kredi limiti 50.000 TL olarak belirlenmiştir. Bu kredide de kullanılacak kredi tutarının büyüklüğüne göre tahsis ücreti ve yıllık sigorta primi artmaktadır. 2016 bahar İhtiyaç Kredisi kampanyasında uygulanacak aylık faiz oranları ise 1.38 ila 1.52 arasındadır.

Son olarak hayat sigorta primlerinin müşterinin yaşının büyüklüğüne göre artacağını ve bankanın gerektiğinde kefil talep edebileceğini hatırlatmak isteriz .

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin