Ana sayfa Banka Haber 2016 Haziran Tüketici Kredisi Faiz Oranları

2016 Haziran Tüketici Kredisi Faiz Oranları

0
2016 Haziran Tüketici Kredisi Faiz Oranları

Banka kredilerinde ki yüksek oranlardan dolayı kredi kullanım sayısında ciddi düşüşler yaşatmıştır. Faiz oranlarında ki bu yüksek oranlardan hem bankalar hem de tüketiciler tarafından olumlu karşılanmamış ve faizlerde ki düşüşler beklenmeye başlanmıştır.

Hükümetin faizlerde ki yüksek oranlardan rahatsız oluşu, Merkez Bankasına faiz düşürme ile ilgili çağrısı, Merkez Başkanının değişmesi derken yeni Merkez Bankası başkanlığında yapılan ilk Para Piyasası Kurulu tarafından faizlerde %0,5 indirimi yapılmıştır. Tabi bu oran hükümet de dahil hiç bir kesimi memnun etmemiştir. 24 Mayıstaki ikinci Para Piyasası Kurulunun aldığı karar ile marjinal fonlama oranını yüzde 10,50’den yüzde 10’a indirdi. Faiz koridorunun üst bandı 10,50’den yüzde 10’a indirdi.

Bu kararlar sonrası bankalardan faiz indirim beklenilmeye başlandı. Ancak 2016 yılının Haziran ayına girdiğimiz şu günlerde bankalardan beklenen müjdeli haberler gelmiş değil.

Tüketici kredilerinde yok denilecek kadar %0,5’nin altında indirimler yapıldı. Tabi bu oranlar kredi maliyetlerinde çok ciddi değişikliklere yol açmadı. 2016 yılının Haziran ayının ilk günlerinde bankaların uygulamış olduğu son Tüketici faiz oranlarını sizler için inceledik. Tüketici kredilerinde en uygun faiz uygulayan banka şu an itibariyle Akbank görülmektedir.

36 ay vadeli tüketici kredilerinde aylık %1.25 oranında faiz uygulanmaktadır. TEB’nin Cepte Kredi uygulamasında ise uygulanan aylık faiz oranı aylık %1.27 oranındadır. Vakıfbank’ın Mart ayında başlattığı Bahar Kredisinde uygulanan tüketici kredi faiz oranının son durumu şu an için %1.27 oranındadır. Bahar kredisinde hayat sigorta bedeli hariç 250 TL kredi tahsis ücretinin alındığını söyleyelim.

Bir diğer Bahar Kredisi veren banka ise Garanti Bankasıdır. Garanti Bankası 36 ay vadeli tüketici kredileri için şu an için 1.43 aylık faiz uygulamaktadır. Size moral vermek için aylık % 0.99 faiz oranlı tüketici kredisinden bahsedeceğiz. Denizbank’ın Dijital kredisi hem internet bankacılığında hem de Denizbank şubelerinde aynı faiz oranlarının geçerli olduğu bir tüketici kredidir. Ancak kredi kullanabilme limiti 5.000 TL ve sadece 12 ay vadelidir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin