Kapalı

15.000 TL Kredi En Uygun Hangi Bankada?

İhtiyaç kredisi başvurusu yapanların en çok aradığı tutar 15.000 TL olarak kayıtlara geçmiş ve şahıslar acaba en uygun hangi banka veriyor, sorularının cevabını merak edebilir. Ekonomist Serkan ERCİL’in araştırmalarına göre 2017 yılı baz alınarak, sizlere 15 bin TL’nin en uygun hangi bankalar aracılığı ile avantajlı olacağını sunmak istedik.

15.000 TL İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Öncelikle burada bilmeniz gerekenlerin başında vade seçeneğidir yani vade süresi ne kadar artarsa bankaya faiz olarak ödeyeceğiniz tutarda katlanıyor. Biz genelini ele almak istersek 15.000 TL kredi başvurusu için vade seçeneğini 12 ay olarak ayarlıyoruz. Yani bankadan aldığımız bu tutarı, faizi dahilinde 12 ay içinde geri ödeyerek kapatmak istiyoruz. 1 yıl süre sonunda geciken kredi ödemeleri olursa daha da fazla kredi borcunuzun olacağının altını çizerek belirtelim!

En uygun kredi hangi bankada? Sorusunun yanıtını da bu şekilde çözmüş olacağız. Bu nedenle verilen rakamlar, hangi bankanın daha avantajlı olacağının da yanıtını bizlere sunar. 12 aylık vade süresinde cebinizden minimum 1500 TL faiz parası çıkacaktır. Genelde faiz oranları değişken olsa da 3 aşağı 5 yukarı tutarları görünce pek de değişmediğini göreceksiniz. Faiz oranlarını esas belirleyen merkez bankası olsa da bankalar arası artan rekabete bağlı olarak faizleri bir nebze düşüren bankaların da olduğunu görüyoruz.

burgan bank kredi - 15.000 TL Kredi En Uygun Hangi Bankada?
burgan bank kredi

Düşük faizle kredi veren bankalar Burgan bank ; Düşük faizle kredi veren bankalar arasında bugünlerde Burgan bank karşımıza çıkıyor. Özellikle faiz oranları ihtiyaç kredisi başvurularında %1,25 hatta kredi notuna göre daha da düşük seviyelerde olabileceğini belirtelim. Bu neden en düşük faizli ihtiyaç kredisini vatandaşlara sunan Burgank bank ilk sıramızdaki yerini almakta. Kredinin adı ” Değerinizi bilen kredi ” olarak kayıtlarda. Sabit oranlı olmak üzere eşit ödemeli hatta KKB yani kredi kayıt bürosu notunun baz alındığını da belirtelim. Hem masrafsız hem de komisyonsuz olarak da bilinmektedir. Kredi de hayat sigortası olarak 47 TL civarında bir sigorta ücreti alınabilir.

burgan bank kredi basvurusu - 15.000 TL Kredi En Uygun Hangi Bankada?
burgan bank kredi başvurusu

Düşük faizle kredi veren bankalar İş bank ; Açıkçası bankalar arasında bir karşılaştırma yaptığımızda iş bankası diğer bankalara fark atıyorz. Hizmet yönünden en hızlı ve iyimser olmakla beraber ” anında kredi ” ile bir tık ile hesaplarına 15.000 TL tutarında bakiyeyi yüklemekte. Şahsım adıma yazmak istersem bugüne kadar en az 4 kez anında krediyi kullanarak ihtiyaçlarımızı giderdik diyebiliriz. Faiz oranları %1,29 olsa da internet bankacılığı üzerinde sigortalı veya sigorta istemeyenler için faiz oranları değişebiliyor. 1.379 TL tutarındaki 12 taksit sayısına bağlı olarak ödenen net tutar toplamda 16,630 TL civarında.

is bank kredi basvurusu - 15.000 TL Kredi En Uygun Hangi Bankada?
iş bankası kredi başvurusu

İşbankasından geleneksel bayram kredisi adı altında (Kurban bayramı kredi kampanyaları) %1,25 faiz oranı dahil 48 aya kadar ihtiyaç kredisi başvurularını anlık hızlarda kabul ediyor. Hem sabit oranlı hem de eşit ödemeli olarak sunulan kredi türünde iş bankası, alınacak masraf tutarı değişebiliyor ve hayat sigortası kredi tutarına göre artabiliyor.

Düşük faizle kredi veren bankalar Cepteteb; TEB bankası hizmeti olan cepteteb her ne kadar başarılı olarak karşımıza çıksa da, faiz oranları biraz geride kalıyor diğer bankalara göre. Cepteteb ile bir çok bankacılık işlemlerinizi ücretsizce (hesap işletim ücreti almıyor) yapabildiğinizi belirtelim. Şimdi de kredi konusuna gelirsek, ihtiyaç kredisi başvurularında miktarı 15000 TL olarak 12 ay vade seçeneğini tercih edenler için;

cepteteb kredi basvurusu - 15.000 TL Kredi En Uygun Hangi Bankada?
cepteteb kredi başvurusu

%1,39 faiz oranı dahil toplamda ödenen tutar 16,676 TL olarak karşımıza çıkıyor. Aylık bazda 1390 TL ödenmekle beraber bunu 48 ay vadeye çıkardığınızda tutar azalacaktır. Cepteteb ihtiyaç kredisi başvurularında uygulama üzerinden veya internet bankacılığı hatta mobil şubeden de ulaşabiliyorsunuz. Komisyon ve masraf olmamakla beraber, hayat sigortası ücretinin tuzlu olduğunu 200 TL üzerinde olacağını belirtelim.

Düşük faizle kredi veren bankalar Qnb Finansbank; Finansbank enpara yeni adı ile qnb finansbank olarak karşımıza çıksa da, avantajlı kredi faiz oranları ve hizmet kalitesi açısından ender bankalar arasındaki adını yazma gereği duyduk. İhtiyaç kredisi kullanarak, kurban bayramını rahat ve ekonomik geçirme planları yapan bireyler; 15,000 TL tutarındaki 12 aylık kredi başvurularında banka sizlerden toplamda 16,751 TL alıyor. Aylık taksit tutarı ise 1,390 Tl oluyor ve vade süresini artırma niyetinde olanlar bu tutarı aşağı çekecektir.

finansbank kredi basvurusu - 15.000 TL Kredi En Uygun Hangi Bankada?
finansbank kredi başvurusu

Qnbfinansbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyenler, şubeler veya internet bankacılığı ile başvuru yapabilirler. Kredi skoruna göre faiz oranları daha da düşebileceğini unutmadan yazalım. Masraflara bakmak istediğimizde ise kredi masrafı 75 TL olmakla beraber, hayat sigortası çok ucuz göstermekte ve 16 TL olmakta!!!!

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top