Ana sayfa Bayilik 10 Milyar İle Ne İş Kurabilirim?

10 Milyar İle Ne İş Kurabilirim?

0
10 Milyar İle Ne İş Kurabilirim?
iş kurmak

Eski tutar ile 10 milyar yeni para birimi ile 10 bin TL ile ne iş kurabilirim sorusuna yanıt arıyorsanız doğru yerdesiniz arkadaşlar. Zira bu bilgiler ile hızlıca karar vermekle beraber ilgili tutar dahilinde ne iş kuracağınıza yanıt bulabilirsiniz. İş kurmak sizlere zor gibi görünse de ilgili işlemlerin yapılması sonrasında ne iş kurmak artık çok kolay olacaktır. Her birey kendi işinin patronu olmak ister. Önceleri başkalarının yanlarında çalışarak işi öğrenen bireyler (eleman-kalfa) sonrasında aynı sektörde kendi işlerini kurma amacına girerek hızla para kazanma derdine girebilir. Ancak bir iş kurmak için belirli maliyetlerin var olduğunu belirtelim. Yani X sektöründe 5.000 TL sermaye gerekirken, Y sektöründe işi kurmak adına en az 100.000 TL talep edilebilir. Yani sektörden sektöre değişebilir bu iş kurma maliyetleri.

İş Kurmak İstiyorum

İş kurma maliyetlerinin var olduğunu biliyoruz. Ancak çoğu kesim sermayesiz iş kurma mantığı ile hareket ettiklerinden başarılı olma adına kesinlikle cebinizde paranın olması gerekiyor. Yukarıda yazdığımız gibi her iş türünün kurulmasında sermaye büyük önem rol oynar. Ancak bizler bu konuda ilgili tutar dahilinde hareket edeceğimiz için, 10 milyara yapılabilecek işleri ele alacağız.

  • Fast Food Kurmak: Bu iş türü oldukça yaygın olup self servis mantığı ile hareket etmektedir. İlgili kategoride bir çok iş kolu yani işin cinsi bulunur. Örnek vermek gerekirse ; pide alıp satmak, mantı işi, yufka işleri vb. ürünler satılabilir. Ancak ülkemizde en fazla tercih edilenler arasında tavuk döner, mersin usulü döner, çiğ köfte bayilikleri, kavurma tost ve pizza gibi önemli sektörler akla gelebilir.
  • Çiğ köfte bayiliği almak: Yukarıda fast food arasına da giren bu sektörü ayrı değerlendirmek gerekiyor. Zira çiğ köfte daha hızlı giden bir ürün. Birçok markanın bayiliklerini araştırıp alabilirsiniz. En ucuzu 5000 TL den başlıyor ve 15000 TL ye kadar çıkabiliyor.
  • Bardakta Mısır Satmak: Köşe başları dahil caddelerde bir tezgahta tüp ve dondurulmuş mısırın buhar ile kaynatılması ile tatlı bir o kadar da lezzetli olan süt mısır satışlarını görmek mümkün. Fiyatları 1 TL ile 2 TL arasında değişse de günlük bazda en az 50 TL kazanmak mümkün. Tabi sermaye olması gerekiyor ve ortalama 5000 TL den daha az gideri olduğunu belirtelim.
  • Cep Telefonu dükkanı açmak: Cihaz satmadan sadece telefon aksesuarları satarak para kazanmak mümkün. Telefon kılıfları veya kırılmaz damber camlar satışı, cep telefonu batarya gibi önemli satışlarda yapılabilir. Aslında çok karlı iş yapmak mümkün telefon dükkanlarında. Aklınızda bulunsun açık hatların tanesi 100 TL den satılıyor. Şöyle bir şey yapabilirsiniz ancak tehlikeli olabilir ve risklidir.
  • Web sitesi üzerinden para kazanmak: Çok zor değildir sadece zekanızı konuşturmak gerekiyor. Web sitesi kurulum maliyetleri ortalama 400 TL den başlar. Sizler burada bir ürünü düşük fiyattan alıp bu sitede tek ürün satışı şeklinde satışını yapacaksınız. Ürünü ucuza sattığınızda ve kargo bedelsiz olduğunda müşteriniz hızla artacaktır. Bunun için adwords reklamları çıkmanız kafidir.
  • 10 bin TL ile ne yapabilirim : Bu miktar az olsa da bir çok iş türü olacaktır. Yukarıdakilere ek olarak sizlere tavsiye niteliğinde olacak iş verme konusunda ; bu ücrete 1 adet gelirli site satın alıp günde 2 adet yazı girerek para kazanabilirsiniz. Sektör olarak ülkemizde binlerce sektörün olduğunu ve en fazla getirisi olan sağlık sektörü bunlardan sadece biridir. Diğer sektörler hakkında bilgi almak için bizlere mail üzerinden iletişim kanallarından ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin