Ana sayfa Bayilik 10 Bin TL İle Ne İş Kurabilirim – Yeni İş Fikirleri

10 Bin TL İle Ne İş Kurabilirim – Yeni İş Fikirleri

0
10 Bin TL İle Ne İş Kurabilirim – Yeni İş Fikirleri
ne iş yapabilirim

Yeni iş fikirleri makalemizde bugün girişimcilere 10 bin tl ile ne iş kurabileceklerini detayları ile yazacağınız bu sayede belki de hayatlarının dönüm noktası olacak ve para kazandıracak iş fikirleri ile hayatına yön vereceksiniz. Hayatın her alanında para olmazsa olmaz araçlardan bir tanesi. Bir yola gitmek veya acıktığınızda bir simit ayran içmek için dahi en az cebinizde üç beş kuruşun (En az 2 TL) olması gerekmektedir. Bizler hayatımızda yaşadığımız deneyimlere göre konuyu detaylandırmak istediğimizde öncelikle hazır iş almak sıfırdan bir işe girişmek adına daha avantajlı ve hesaplıdır. Yani bir döner dükkanı açmak yerine var olan ve iş yapamayan dönerciyi kiralamak daha da mantıklı gelecektir. Bu nedenle büyük iş adamları da , yeni şirketleri satın alırken iş yapmayan ancak başarılı olanları satın alarak daha da büyümelerini sağlar.

Yeni İş Fikirleri

Hemen her çırak bir işte kalfa niyetine çalışıp belirli süre sonrasında keşke benimde dükkanım olsa diyecektir. Zira yaptığı işin alın terini karşılamadığını görünce kendi işimin patronu olabilirim diyebilmektedir. Hali ile iş yeri açarak bu alanda ilerlemek daha da cazip gelecektir onlar adına. Her projenin hayata geçirilmesi için nakit paranın olması gerekiyor. Bu nedenle iş yeri açmak için belirli tutarda sermayenin olmasına dikkat ediliyor. 10 bin TL eski adı ile 10 milyar ile yapılacak işler veya 10 milyar ile ne iş kurabilirim sorularına yanıt vereceğiz.

  • Hazır web sitesi satın alarak para kazanmak: Bunun amacı adsense hesabınız var ise adsenseden para kazanmak mümkün. Sıfır site açmak yerine para kazanması açık ve hitli olan belirli kitleye hitap eden siteleri satın almak mümkün. Tabi burada gelir düzeyine dikkat edilmelidir. Aylık getirisi 500 TL olan bir siteyi satın almak istediğinizde X20 kat şeklinde değer biçilebilir. Sizlerde aldıktan sonra her gün düzenli bir şekilde bizim yazdığımız gibi bilgi verici makaleleri yazıp paylaşarak insanlara hitap etmeyi amaç ediniz.
  • Fast Food ile para kazanmak: Bu iş yerleri genelde alışveriş merkezlerinde en üst katlarında lahmacun, döner, cafee tarzı gibi yerleri kiralayarak insanlara öğlen vb. zamanlarda fast food yani açık büfe ile hizmet vermek. Kar marjı oldukça yüksek olup para kazanması iş yeri merkezi ve insanların sayısı ile doğru orantılıdır. Zira yemek yemeden duran insanların sayısı az hali ile alışveriş merkezine gelen her 10 kişiden 6 kişi direk yemek derdinde.
  • Çiğ köfte bayiliği alarak para kazanmak: Bu sektörde para olduğunu söylemek mümkün ancak her bayi iş yapamıyor. Kaliteli ve müşteri odaklı olmanız şart. Bu nedenle verilen çiğ köftenin yanında bir takım fazlalıklar vererek müşterilerin ilgisini çekebilirsiniz. Özellikle lavaş sayısını ve içeriklerini artırdığınızda müşteriler daha da geliyor. Çift lavaşlı çiğ köfte gibi. Bir çok bayi firması bayilik verdiğini belirtelim. Çiğ köfte bayiliğini almak isteyenler, her hangi bir kurumdan bayilik alabilir.
  • Bardakta süt mısır satarak para kazanmak: Eğer ki sizler sürekli dışarıda gezerek ürün satarak para kazanmak istiyorsanız, süt mısırı satarak para kazanmak mümkün. Bardak fiyatları süt mısırın 2 TL ile 3,5 TL arasında değişiyor (Bardağın boyutuna göre değişiyor.) Malzemeler ise çok basit A101 veya Bim’den dondurulmuş mısırı satın alıyorsunuz ve tüp alarak kazanda buharında ısıtıyorsunuz. Sonrasında müşteriye satıyorsunuz. 10 bin TL ile yapılabilecek iş fikirleri arasında olduğunu belirtelim.
  • Cep telefonu aksesuar dükkanı açarak para kazanmak: Bu iş için belirli bir dükkan kiralamak gerekiyor. İç dizaynı ve ürün tutarlarına bakıldığında 10 bin TL ile yapılacak işler arasında. Genelde cep telefonu aksesuar yani jarz cihazları, kılıflar ve telefon camları oldukça düşük fiyatlardan alınıp 5 TL den satılmaktadır. Bazı ürünler daha da pahalı satıldığını söyleyebiliriz. Ayrıca dükkan içinde cep telefonu tamiri de yapabilirsiniz.

İşte hepsi bunlar arkadaşlar bu yazımızı bizler ile paylaşan Serkan ERCİL hocamıza çok teşekkür ediyoruz zira elinden geldiğince bizlere ekonomi konuları ile insanların bir şeyler kapması için çaba sarf ettiğini belirtelim.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin