Ana sayfa Banka Haber 0 ve 2. El Arabanın Avantaj ve Dejavantajları

0 ve 2. El Arabanın Avantaj ve Dejavantajları

0
0 ve 2. El Arabanın Avantaj ve Dejavantajları

Günümüzün arabası piyasası ağırlıkla ikinci el araba pazarlarıdır. Her bütçeye ve modellere uygun araçlar bulunmaktadır. Lakin alınan arabanın daha önceki durumunu yapılacak tramer sonucu ve expertiz raporuyla anlamak mümkündür. Bu nedenledir ki 0 km araba almak daha güvenli gelmektedir.

Alınan 0 km araç; 3 yıl boyunca vize derdi olmayıp garanti süresi boyunca arıza ve sorunlarla karşılaşmanız durumunda servis ağı ile sorunlar kısa sürede çözülebilir. Aracın ilk el araba sahibi olduğunuzdan dolayı sizin kullanım şartlarınıza göre sorunsuz şekilde kullanıma başlayabilirsiniz. Herhangi bir sorun karşısında telefon desteği bile verebilecek sizin bulunduğunuz konumda sorunları çözebilecek servis imkânları sahiptir. Alındığın ilk itibaren satmak istediğiniz dâhilinde değerinin altında bir fiyat biçilmesi 0 km araç alımının dezavantajıdır.

Yeni model sıfır araçların vergi fiyatlarının ve sigorta tutarlarının sigorta şirketleri tarafından yüksek tutulması her bütçeye tabi olmamakla birlikte tercih edilmemesinin nedenleri arasındadır. 2. el araba alımında her model ve her fiyata araç bulmakla beraber istenildiği eski modellerde alınabilmektedir. Aradığınız fiyat aralığında araba pazarları ve ya sahibinden ilanlarıyla seçenekler sunar. İstediğiniz aracı sunabilecek fiyat pazarlığıyla alınabilmek mümkün. Üstelik aldığınız araç üzerinde aldığınız fiyatın cüzi bir miktar altında tekrar satmanız da mümkün. Lakin bu araçlardaki önceki kazalarını öğrenmek ona göre değerlendirmek gerekir. Bunun da sistemlerine ulaşmak artık çok kolay. Expertiz sonucuna göre değerlendirebilir alacağınız arabanın kaza ve arızalarını öğrenebilirsiniz. Tabiiki eski model araçların 0 km araçlara göre daha yorgun ve yıpranmış olduğunu da göz önüne almak gerekir.

Araba alma konusunda yapılabilecek olan fiyat aralığına bakmak ve bunun üzerinde seçim yapmak gereklidir. Araba piyasası size her fırsatı sunmaktadır. Değerinin yarısını öncelik vererek taksitle ve ya banka kredileriyle de sıfır araba almak mümkündür. İstediğiniz arabaya daha düşük fiyatlarla ulaşmak istediğimiz de 2. el yardımımıza yetişiyor ve bize kolaylık sağlıyor. Sonuç olarak sıfır ve 2. elin avantajları ile dezavantajları ele alınıp olanaklarınıza göre tercih yapmak size kalmıştır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin