Ana sayfa Banka Haber 0 Faizli Kredi Veren Bankalar Hangileri?

0 Faizli Kredi Veren Bankalar Hangileri?

0
0 Faizli Kredi Veren Bankalar Hangileri?
0 faizli kredi

Bankalardan faizsiz olarak kredi almak isteyenlerin sayısı oldukça fazladır. Bu nedenle bireyler, 0 faizli kredi veren bankaların hangileri olduklarını merak edebilir. Söz konusu sıfır faiz ile kredi verenlerin hangi kurum olduklarını da sorgulayabilirsiniz.

Genç yaşlı herkes ihtiyaçları doğrultusunda zaman zaman  kredi almaya ihtiyaç duyar. Ülkemiz vatandaşlarının çoğunluğu Müslüman olduğu için faiz ile kredi almaya pekte sıcak bakmıyor.Gerek dini vecibelerden dolayı gerekse gereğinden fazla faiz ödeyip zararlı çıkmamak için vatandaşlar 0 faizli kredi veren bankaları tercih etmeyi daha akıllıca buluyor. Günümüz bankacılık sektöründe bulunan faizli kredi, faizsiz kredi,faiz ve kar payı terimlerine daha iyi anlayabilmek adına göz atmak gerekir.

Kar payı: Bir işletmede,giderlerin ve edilen zararların toplam cirodan düşülüp sonrasında elde edilen kȃrın, işletme ortaklarının hisselerine düşen paydır.

Faizli  kredi: Bankanın yada finans kuruluşunun müşterisine belirli faiz oranları doğrultusunda verdiği borç paradır.

Faizsiz kredi: Bu kredinin iki türü bulunmaktadır.İlki; Bankalar müşterilerine verdikleri borç para için her hangi bir faiz ödemesi talebinde bulunmazlar. İkincisi; katılım bankalarından kullanılan ve faiz yerine kar payı adında müşterilerine verdiği krediye karşılık aldığı  kar payı ile geri ödenen kredi türüdür.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

  • Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.( Kar payı oranına göre faizsiz kredi.)
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.(Kar payı oranına göre faizsiz kredi.)
  • Ziraat Katılım Bankası Ş.( Kar payı oranına göre faizsiz kredi.)
  • Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.(Kar payı oranına göre kredi.)

Bunlara ek olarak bankalar ile temas kurduğunuzda belirli şartlar sonrasında sizlere kefilsiz ve evraksız faizsiz kredi sunabilir. Bunlara baktığımızda ise

Denizbank (Otomatik ödeme talimatınızda 1000 TL faizsiz kredi imkânı ile)

Odebank (Faiz kredi seçeneği ile)

Denizbank (Otomatik ödeme talimatınıza 1000 TL faizsiz kredi seçeneği ile)

Garanti Bankası (2000 TL faizsiz kredi imkânı ile)

Şeklinde sıralanıyor. Tam olarak faizsiz kredilerden yararlanmanız için tavsiyemiz kosgeb kredilerine başvurmanızdır. 20 bin ile 50 bin TL arasında değişen miktarlarda ilk yıl geri ödemesiz sonraki yıllar ise her 3 ayda bir taksit şeklinde ödeme yapılabilir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin