- HoşgeldinizBurgan Bank Kimdir ve Kimin

Sitemizde bulunan Burgan Bank Kimdir ve Kimin konusunu Yayınlayan kullanıcı adı: Yayınladığı tarih: Ocak 30, 2013 · isterseniz Burgan Bank Kimdir ve Kimin sayfasına 3 Yorum  daha fazla Burgan Bank Kimdir ve Kimin bilgi bulabileceğiniz kategorimize Burgan Bank sayfasından ulaşabilirsiniz.

Tekfen Yatırım Finansman Bankası A.Ş. adıyla 1989 yılında kurulan banka, kısa sürede kurumsal bankacılık ve yatırım bankacılığı alanlarında sektörün önde gelen bankaları arasında yerini almıştır. 2001 yılına kadar tek şubeyle hizmet veren banka, bu yıldan itibaren büyüme planlarını hayata geçirme ve birikimlerini ticari bankacılık alanına aktarma kararı almış; aynı yıl içinde orta ölçekli bir ticari banka olan Bank Ekspres’i bünyesine katmıştır. 2006 yılında, Tekfen Grubu stratejik bir ortak olarak Eurobank EFG ile anlaşmış; bankanın unvanı Eurobank Tekfen olarak değişmiştir.

Burgan BankBurgan Bank Grubu, Bankanın Eurobank ve Tekfen Holding’e ait olan hisselerini 21 Aralık 2012 tarihinde satın alarak yüzde 99.26 payla ana hissedar oldu. Gerekli yasal değişiklilerin tamamlanmasını takiben 28 Ocak 2013 tarihinden itibaren Bankanın unvanı Burgan Bank A.Ş. olarak kullanılmaya başlanmıştır. Çoğunluk hissesine sahip olduğu Cezayir (Gulf Bank Algeria), Irak (Bank of Baghdad), Ürdün (Jordan Kuwait Bank) ve Tunus’ta (Tunis International Bank) “Burgan Bank Grubu” adı altında faaliyet gösteren Kuveyt merkezli ana hissedar, MENA Bölgesi’nde (Orta Doğu ve Kuzey Afrika), bankacılık alanında lider konumdadır.

Bugün Burgan Bank Türkiye, ülkenin en önemli sanayi ve ticaret bölgelerine yayılmış, kambiyo yetkisine sahip 60 şubesiyle, müşterilerinin « çözüm ortağı » olmayı devam etmektedir. Doğruluk ve güvenilirlik başta olmak üzere, bankacılık etik ilkelerine olan bağlılığının verdiği güçle Burgan Bank, istikrar ve kaliteyi ön planda tutan bir anlayış doğrultusunda, müşterileriyle uzun soluklu ilişkiler kurmayı hedeflemektedir.

Dünyanın yükselen merkezi MENA bölgesini iyi tanıyan, dinamiklerini bilen ana hissedarı ile Burgan Bank Türkiye müşterilerinin hedeflerini kendi merkezine koyarak, “size odaklı bankacılık anlayışı” ile hareket etmektedir.

Burgan Leasing, Burgan Yatırım ve Burgan Portföy adlı üç iştiraki bulunan Burgan Bank Türkiye, başta kurumsal, ticari, KOBİ müşterileri olmak üzere perakende müşterilerine yönelik bankacılık ürünleri ile hizmet vermektedir.


Sitemizdeki Benzer İçerikler

Yorumlar

konuya Facebook aracılığı ile yorum yapabilirsiniz..

konuya sitemiz üzerinden yorum yapabilirsiniz..


İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

zeynep
01 Şubat 2013 - 17:01

mrb bana 30bin borç kapamak için kredi lazım çalışıyorum borçlarımı bir bankada toparlamak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim 05355239823

malibu22
02 Şubat 2013 - 02:27

Odeobank tan sonra birde Burganbank çıktı TR bankalar cenneti oluyor..

özgür çelik
02 Eylül 2013 - 15:29

iki bankaya kerdı borcum var 5000 tl onları kapatmak için kredıye ihtıyacım var kredı verırsenız bankanızla çalışmak istiyorum ben sigortacıyım çevrem var bankanıza çalısma arkadasları bulabılırım ıyı gunler yardımınızı beklıyom lüttfen cvp verin bana